Limanowa. Strażacy WYWAŻYLI drzwi do mieszkania. KOSZMARNE odkrycie na ulicy Zygmunta Augusta

i

Autor: davidlee770924/cc0/pixabay Wewnątrz mieszkania znajdowały się zwłoki mężczyzny.

Przedsiębiorcy mają DOŚĆ! Zapowiadają strajk. Chcą się otwierać mimo zakazów

2021-01-13 12:43

#OtwieraMY - pod takim hashtagiem w mediach społecznościowych trwa strajk przedsiębiorców, którzy powoli zaczynają się buntować przeciwko surowym obostrzeniom, zabraniającym im działalności.

Restauratorzy, hotelarze, właściciele siłowni czy klubów od tygodni nie mogą normalnie funkcjonować. Niektórzy nie pracują wcale, inni w bardzo ograniczonym zakresie. Mieszczący się niedaleko Łowicza klub otwiera się, mimo obostrzeń. "Czas małymi krokami wracać do normalności, lecz z zachowaniem szczególnych środków ostrożności" - czytamy na fanpage'u.

Strajk przedsiębiorców dopiero się rozkręca. Pojawia się coraz więcej chętnych i zapytań o to, jak zachowywać się w przypadku interwencji służb i jakich argumentów używać.

Cieszyn już ma naśladowców. Restauratorzy w Olsztynie umówili się, że równocześnie otworzą kilkanaście punktów. Są to restauracje, puby, kawiarnia i jadłodajnia, a także dyskoteka, której właściciel zapowiedział "Wielki Come Back" w noc z 15 na 16 stycznia. Oficjalnie powiadomili o swojej decyzji policję i sanepid.

Wszystkie przypadki to sprzeciw wobec ogłoszonego przez rząd przedłużenia obostrzeń dla gastronomii, hoteli oraz obiektów sportowych do 31 stycznia.

Oni zdążyli przylecieć z Wielkiej Brytanii przed lockdownem

Jednym z lokali, który otworzył się dla klientów, mimo restrykcji, jest restauracja w śląskim Cieszynie. W weekend interweniowała tam policja, m.in. spisując gości. W lokalu pojawił się również sanepid, który może nałożyć na właściciela karę administracyjną od 5 do 30 tysięcy złotych. Temu jednak przysługuje odwołanie.

Wyższy WIEK EMERYTALNY przesądzony! 67 lat dla kobiet i mężczyzn

Najnowsze