Przerwa w nauczaniu zdalnym. Kiedy NOWE ferie?

2020-04-06 17:05 WSB
szkoła
Autor: pixabay.com Zmiany w rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli w Kaliszu. Co robić?

Zgodnie z decyzją MEN zajęcia szkolne na odległość, zwane też zdalnym nauczaniem, będą przerwane. Wynika to z przerwy świątecznej związanej z Wielkanocą. Choć przerwa trwa od 9 do 14 kwietnia, tylko dwa dni będą wolne od zajęć. Dodatkowo nie wszystkie placówki obejmie zawieszenie zajęć na czas Świąt Wielkanocnych.

- Od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 i piątek, 10 kwietnia bieżącego roku szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów - informuje rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska. - Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia bieżącego roku prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty – dodaje przedstawicielka MEN.

ZOBACZ TAKŻE: Po koronawirusie grozi nam kolejny kataklizm! Te regiony w Polsce są zagrożone suszą

Co jednak istotne, przerwa nie dotyczy wszystkich. Zawieszenie zajęć nie obejmie przedszkoli i szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, szkół specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, a także szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Jarosław Gowin ODCHODZI z rządu. Ile zarobił jako wicepremier?

Morawiecki powiedział, kiedy w Polsce przypadnie SZCZYT zachorowań na koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze