Gruntowna konserwacja. Będzie niemało przerw
Cytowana przez wirtualnemedia.pl Agnieszka Sobucka p.o. dyrektora biura marketingu i komunikacji, rzecznik prasowy Emitela wyjaśnia, że plan przerw konserwacyjnych wynika z naszych wewnętrznych ustaleń z nadawcami TV. Planując przerwy konserwacyjne uwzględniamy wszystkie istotne wydarzenia i wykluczenia o które proszą nas nadawcy.
"To normalne, rutynowe działania i nie odbiegają od prac i przerw prowadzonych w ubiegłych latach. Oczywiście staramy się je realizować tak, aby były jak najmniej odczuwalne dla widzów. Podczas przerw robimy między innymi przegląd nadajników i systemów antenowych. Na ten czas urządzenia wyłączamy - z uwagi na bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i urządzeń"- informuje wirtualnemedia.pl Sobucka z Emitela.
Z dokumentu podpisanego przez zarząd Emitela na początku 2023 roku wynika, że prace serwisowe dotyczą m.in. modernizacji zasilania, konserwacji konstrukcji oraz przeglądu urządzeń i systemów. Tego typu konserwacje są przeprowadzane przez cały rok w różnych częściach Polski.
Według portalu, prawdziwym wyzwaniem dla Emitela była ubiegłoroczna zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC, która objęła MUX-1, MUX-2 i MUX-4. W realizację projektu zaangażowano było blisko 300 ekspertów firmy. Do końca roku standard musi zmienić także MUX-3 z głównymi antenami Telewizji Polskiej.