Joe Biden

i

Autor: AP Joe Biden

Putin się odgraża. Nakłada sankcje na żonę i córkę Joe Bidena

2022-06-28 13:56

Odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę, prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden stanowczo wypowiadał się na temat nałożenia dotkliwych sankcji na Rosję. Putin odpowiedział i podobne działania postanowił podjąć w związku z rodziną Bidena. Jak informuje dziennik „Wprost”, pojawiła się nowa lista sankcji, która obejmuje nie tylko żonę i córkę prezydenta, ale także innych 23 obywateli USA.

Putin nakłada sankcje na rodzinę Joe Bidena

Jak wynika z oficjalnego komunikatu rosyjskiego ministerstwa, Kreml zdecydował, że na bliskich prezydenta Stanów Zjednoczonych zostaną nałożone sankcje. W komunikacie podano, że powodem tego miało być kształtowanie kursu rusofobicznego przez tzw. grupę McFaul-Yermak, która opracowuje zalecenia dotyczące antyrosyjskich restrykcji. Na liście znalazła się żona Bidena (Jill Biden), córka, amerykańscy senatorowie i akademicy. Nie zabrakło także takich nazwisk jak Larry Diament, profesor Uniwersytetu Stanford, Craig Kennedy z Centrum Studiów Rosyjskich i Eurazji w Uniwersytecie Harvarda, ale i autor książki „Koniec historii”, Francis Fukuyama.

Kongres 590 - Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury

Putin się odgraża. Kolejni Amerykanie mają zakaz wstępu do Rosji

28 czerwca 2022 roku zakaz wstępu do Rosji otrzymali kolejni Amerykanie. 25 obywateli USA mają stały zakaz wjazdu, dołączyli oni m.in. do prezydenta Joe Bidena, którego zakaz zaczął obejmować już dużo wcześniej. Do tej pory na listę trafiło 1048 osób, są to głównie politycy, naukowcy, zarządcy służb np. FBI czy członkowie organizacji pozarządowych.

Sonda
Popierasz sankcje wobec Rosji?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze