Putin + kartki żywnościowe w Rosji

i

Autor: AP/Vitaliy Belousov; Telegram/screen Putin + kartki żywnościowe w Rosji

Bieda w Rosji

Putin wprowadza kartki na żywność! Rosjanie bez nich nie kupią mięsa, mleka i soli

2022-12-06 14:14

Powrócą kartki na żywność? W Rosji to bardzo możliwe. W zlokalizowanym w podmoskiewskim Zagłębiu Węglowym mieście Tuła rozpoczęło się już ich drukowanie.

Kartki na żywność w Rosji. Wyciekło zdjęcie

O kartkach na żywność w Rosji była mowa już w połowie tego roku. Wtedy to wspomniał o nich rosyjski wiceminister przemysłu i handlu Wiktor Jewtuchow. Tłumaczył on, że takie działanie pozwoli Rosjanom na kupowanie towarów za ok. 1600 rubli. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce tak będzie wyglądać rzeczywistość w Rosji

W wyniku działań zbrojnych na terenie Ukrainy, na Rosję spadła fala sankcji, a te z kolei przyczyniły się do pogorszenia sytuacji gospodarczej. Obecnie jest ona na tyle słaba, że Putin może chcieć wprowadzić kartki na żywność. Jeden z pracowników drukarni w Tule, zlokalizowanej w podmorskim Zagłębiu Węglowym zamieścił w internecie zdjęcie drukowanych kartek wraz z filmem wideo z całego procesu. Kartki miałyby obejmować produkty mięsne, mleczne, ryby oraz sól. Po wycieku zdjęcia, rosyjski resort wypowiedział się w tej sprawie, tłumacząc, że aktualnie ministerstwo “pracuje nad aktualizacją dokumentów dotyczących zaopatrzenia ludności w żywność i produkty nieżywnościowe”. 

Obecnie Unia Europejska finalizuje prace nad dziewiątym pakietem sankcji przeciwko Rosji za jej agresję na Ukrainę, o czym poinformował we wtorek dziennikarzy stały przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś.

Sonda
Popierasz sankcje wobec Rosji?
Pieniądze to nie wszystko - Dariusz Szymczycha
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze