Władimir Putin

i

Autor: OZAN KOSE/AFP/East News

Wojna w Ukrainie

Putin wysyła nauczycieli na wojnę. Dostaną krocie za pracę na Ukrainie

2022-07-19 13:35

Rosyjskie władze zachęcają nauczycieli do pracy w szkołach na terytoriach okupowanych przez rosyjskie wojska, oferując im lukratywne dodatki — donosi w poniedziałek "Washington Post". Według gazety mają oni zarabiać równowartość prawie 700 zł dziennie.

Putin wysyła nauczycieli na Ukrainę

Członkowie niezależnego związku nauczycieli poinformowali „Washington Post” o zamiarach Putina. Chce on wysłać edukatorów do regionów zaporoskiego i chersońskiego na okres letni. Będą mieli zapewniony transport w obie strony, zakwaterowanie i wyżywienie. Mają zarabiać 8600 rubli dziennie. Jak wyjaśnił dyrektor szkoły w Czuwaszji, na wymienionych terenach jest bezpiecznie i nauczyciele nie muszą obawiać się o swoje życie. Jednak to nie przekonuje osób, które miałyby być tam wysłane. Są zdania, że ta podróż nie skończy się dobrze, mimo to stawka wynagrodzenia jest bardzo atrakcyjna.

Płk Matysiak: ukraińskie służby coraz sprawniej działają [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Nauczyciele jadą na wojnę do Ukrainy. Zarobią krocie

Opublikowana została lista 250 nauczycieli, o czym powiadomiło ministerstwo edukacji w Dagestanie, a sama rekrutacja ma odbyć się bardzo szybko. Na odpowiedź nauczyciele mają dwa dni.

Amerykański dziennik „Washington Post” zwraca uwagę, że już w czerwcu do Melitopola leżącego na południu Ukrainy przyjechał rosyjski minister edukacji Siergiej Krawcow. Powiedział on wtedy, że w ukraińskich szkołach będzie głoszona „cała prawda” na temat wojny Rosji z Ukrainą.

Sonda
Czy wróciłabyś/wróciłbyś do kraju, w którym trwa wojna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze