PZU Życie ma nową prezes. Aleksandra Agatowska przejmuje stery

2020-02-20 8:14 WSB
Karta Dużej Rodziny GRUPA PZU
Autor: grupapzu/TWITTER Karta Dużej Rodziny GRUPA PZU

Jak poinformowało PZU Życie SA, Aleksandra Agatowska, dotychczasowa członkini zarządu spółki, została powołana na stanowisko prezes zarządu. Z Grupą PZU związana jest od 2016 roku.

- Rada Nadzorcza PZU Życie SA powołała, pod warunkiem uzyskania zgody KNF, Aleksandrę Agatowską, dotychczasowego członka zarządu tej spółki, na Prezesa Zarządu, powierzając jej do czasu uzyskania zgody KNF pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu. Ze względu na tę decyzję Aleksandra Agatowska zrezygnowała z członkostwa w zarządzie PZU SA – informuje spółka PZU Życie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: PIT 2020. Gdzie i jak rozliczyć podatek dochodowy? Sprawdź!

Aleksandra Agatowska z PZU współpracuje od marca 2016 roku. Wtedy to dołączyła do zarządu PZU Życie SA i została Dyrektorem Grupy w PZU SA. Wcześniej związana była z Grupą ING. Współpracowała z zespołem Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych. Do tego pracowała HDI Asekuracja TU SA, Sony Europe Limited oraz Philips Lightning Poland.

Agatowska jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym skończyła socjologię. Uczestniczyła w programie dla wyższej kadry kierowniczej w dziedzinie strategii firmy na Columbia Business School w Nowym Jorku.

Najnowsze