quiz z wiedzy ogólnej

i

Autor: shutterstock

QUIZ: Jak dobrze pamiętasz mijający tydzień? To historyczny moment

2022-03-12 10:01

Mijający tydzień będziemy, niestety, pamiętać jeszcze długo. Kolejne dni upłynęły pod znakiem putinowskiej agresji na Ukrainę. Podczas gdy na wschodzie giną ludzie, trzęsie się także gospodarka całego świata. Polacy z zaangażowaniem pomagają uchodźcom. Politycy próbują uratować gospodarkę. Czy śledzicie uważnie te wydarzenia? Sprawdźcie w naszym quizie!

Do już drugi tydzień, kiedy na Ukrainie trwa wojna. Tymczasem światowa gospodarka trzęsie się w posadach. Rosja, objęta sankcjami ze względu na agresję, została słusznie opuszczona przez niemal wszystkie zachodnie przedsiębiorstwa. Tymczasem na zachodzie coraz realniejsze jest widmo inflacji. To smutny moment, który w przyszłości niewątpliwie znajdzie się w podręcznikach do historii. Jeśli uważnie śledziliście wszystkie wydarzenia, sprawdzcie, czy niczego nie przegapiliście w naszym quizie.

Quiz z wiedzy z ostatniego tygodnia znajdziecie poniżej

Quiz. Jaki to był tydzień? [11 marca 2022]

Pytanie 1 z 10
Rząd Morawieckiego szykuje wachlarz instrumentów gospodarczych i finansowych, które mają pomóc nam przetrwać wojenny kryzys. Jaką nieformalną nazwę nosi?
Nie ŚPIĘ, bo TRZYMAM ... ? QUIZ wiedzy o Super Expressie | Komentery

Daliście radę w naszym quizie?

Sprawdźcie się w innych!

Najnowsze