Quiz PRL. Polskie radio w PRL – niezapomniane audycje
Polskie radio ma bogatą tradycję audycji z czasów PRL, które na stałe wpisały się w kanon polskiej kultury. Niektóre z nich nadawane są od dziesiątek lat i cieszą się niesłabnącą popularnością. Inne umarły śmiercią naturalną, zmienił się gust słuchaczy.
"Strofy dla Ciebie" - audycja poetycka, w której prezentowane są utwory polskich i zagranicznych poetów. Audycja nadawana jest od 1955 roku.
"Podwieczorek przy mikrofonie" po raz pierwszy wybrzmiał w 1956 roku, dostarczał rozrywki i humoru, a także pozwalał na chwilę wytchnienia i odpoczynku. W programie występowali najpopularniejsi polscy artyści, m.in.: Irena Santor, Anna German, Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Rosiewicz.
"Lato z Radiem" - wakacyjna audycja muzyczna, która od 1971 roku bawi i rozśmiesza Polaków w czasie wolnym od szkoły i pracy. W programie znajdują się przeboje polskich i zagranicznych wykonawców, a także konkursy, zabawy i gry.
Program III Polskiego Radia, nadawany od 1965 roku, szybko zyskał popularność wśród słuchaczy. Był to program o charakterze kulturalnym, w którym prezentowano utwory muzyczne, literackie, teatralne i filmowe. Wśród kultowych audycji cyklicznych Programu III z czasów PRL można wymienić:
"Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy" - audycja muzyczna, w której prezentowane były nowe utwory polskich i zagranicznych wykonawców.
"Kocham pana, panie Sułku" - audycja literacka, w której prezentowane były utwory polskich i zagranicznych autorów. Audycja była prowadzona przez znanego krytyka literackiego, Jerzego Sulikowskiego.
"Powtórka z rozrywki" - audycja kabaretowa, w której prezentowane były skecze i słuchowiska kabaretowe, pisane przez znanych satyryków takich, jak Andrzej Waligórski, Jerzy Markuszewski i Wojciech Młynarski.
"60 minut na godzinę" - audycja satyryczna nadawała skecze o rycerzach trzech, młodej lekarce, panu Sułku i rodzinie Poszepszyńskich – rodzinie jakich wiele. Pan Fronczewski i pan Ross w „Kulisach srebrnego ekranu” komentowali najnowsze filmy z kultowym pytaniem „A momenty były?”. Zawsze jakieś były.
Czy uśmiech rozgrzał Wasze oblicza? Zatem pora na Quiz PRL. Polskie radio w PRL. Tylko wierny słuchacz zgarnie całą pulę punktów