QUIZ PRL

QUIZ PRL. Wakacje nad morzem. Pamiętasz, jak się wtedy wypoczywało?

2023-08-03 3:31

QUIZ PRL. Chociaż śpiewało się wtedy "Już nie ma dzikich plaż...", dzikie plaże były, podobnie jak całkiem dzikie wioski rybackie, gdzie niemal nie widywano nieopalonego człowieka. Czy pamiętasz, jak odpoczywało się w PRL nad morzem?

Quiz PRL. Wakacje nad morzem w Polsce Ludowej

W PRL nad morzem było z jednej strony o wiele bardziej dziko, bo dzika była choćby przeważająca liczba zejść nad morze (dzikim lasem, po klifie, pomiędzy wsią a pustkowiem), ale z drugiej strony, jeśli już zostało się wysłanym nad Bałtyk przez Fundusz Wczasów Pracowniczych, o dzikości i swobodzie nie mogło być mowy.

Stołówki w nadmorskich ośrodkach wczasowych nie wydawały posiłków spóźnialskim. Dlatego koło południa wszystkie strzeżone i niestrzeżone plaże się wyludniały. Na stołówkach rodzice niejadków wpędzali je w skutkujące przyszłym alkoholizmem poczucie winy, że jeśli się nie pośpieszą, ktoś przejmie ich pracowicie usypany grajdoł. Zdesperowani rodzice kilku niejadków uciekali się więc nawet do zostawiania w grajdole czegoś wyjątkowo obrzydliwego, ewentualnie niejadka pierwszego z brzegu koca.

Quiz. Wakacje nad morzem w PRL

Pytanie 1 z 10
Z zakładowych ośrodków wczasowych nie można było wynosić:

Daliście radę w naszym quizie?

Sprawdźcie się w innych!

Pieniądze to nie wszystko – Igor Wasilewski
Najnowsze