mieszkanie

i

Autor: Pixabay.com

Rachunki za mieszkanie drastycznie w górę! Czeka nas dramat

2021-07-02 13:57

Zmiana sposobu naliczania taryf ma pomóc ciepłowniom w transformacji, ale efektem będzie też wzrost cen - podaje "Rzeczpospolita". Już w tym roku przedsiębiorstwa ciepłownicze, bazując jeszcze na starych zasadach, wnioskowały do regulatora o wzrost taryf o kilka, a nawet kilkanaście procent.

Jak informuje "Rzeczpospolita" po zmianie sposobu naliczania taryf na sprzedaż ciepła podwyżki mają być jeszcze wyższe – niektórzy eksperci przekonują, że przekroczą 20 proc. "Nie ma wątpliwości, że w najbliższych latach ciepło będzie drożało" - podaje "Rz".

– Z uwagi na drastyczne wzrosty uprawnień do emisji CO2 podwyżki są konieczne, bo umożliwią ciepłownictwu systemowemu realizację wielomiliardowych inwestycji, transformację sektora, a w konsekwencji obniżanie cen ciepła – komentuje Jacek Szymczak, prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. 

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

W najbliższych latach grożą nam także drastyczne podwyżki cen energii elektrycznej. Jak oszacowała Fundacja Instrat, realizacja rządowej polityki energetycznej państwa, opartej na powolnym odchodzeniu od węgla, spowoduje, że koszt wytwarzania energii wzrośnie aż o 61 proc. w ciągu najbliższej dekady. To przełoży się na podwyżki rachunków za prąd.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?

Według analityków obserwowane obecnie rosnące koszty emisji CO2 spowodują, że już w 2022 r. gospodarstwa domowe muszą się liczyć ze wzrostem cen energii elektrycznej o kilkanaście procent.

Dell i Microsoft razem z Windows 11 odmienią rynek komputerów

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze