bank

i

Autor: Shutterstock

Rekordowe zwolnienia w bankach. 4 tys. osób. straciło pracę w 3 miesiące

2016-07-07 19:04

Pracownicy placówek bankowych obawiają się o swoje posady. Przez to, że coraz większą popularnością cieszy się bankowość elektroniczna, instytucje finansowe redukują etaty i zamykają swoje oddziały. Sprawdź, w których bankach zwalniają.

Z badań przeprowadzonych przez Bankier.pl i PRNews.pl w 21 bankach wynika, że w I kwartale 2016 r. 3842 etatowych pracowników banków straciło pracę. Zaledwie cztery instytucje odnotowały w tym czasie dodatni przyrost zatrudnionych – przybyło 386 etatów.

Redukcja zatrudnienia w sektorze bankowym nie jest nowym trendem. Eksperci już od dłuższego czasu ostrzegają przed cięciami w etatach. Jako główne powody restrukturyzacji instytucji bankowych podają: popularyzację bankowości elektronicznej, w tym usług mobilnych i rosnącą niechęć Polaków do załatwiania mniej ważnych spraw w placówkach stacjonarnych. To właśnie pracownicy tego rodzaju banków mają największy powód do zmartwienia.

Przeczytaj również: Kiedy opłaca się zmienić bank?

Pod koniec marca br. na terenie naszego kraju znajdowało się ponad 7 tys. uniwersalnych placówek bankowych. W ciągu jednego kwartału ubyło blisko 150 placówek własnych, a 15 banków zlikwidowało ponad 160 oddziałów. Najwięcej etatów ubyło w BGŻ BNP Paribas, Pekao, BZ WBK i Millennium. Z pierwszym z wymienionych banków musiało pożegnać się 711 osób, z kolejnymi odpowiednio: 630, 493 i 466 pracowników.

Abstrahując od kariery, jaką robi bankowość elektroniczna, instytucje finansowe starają się ciąć koszty, które ponoszą w związku z wprowadzeniem podatku bankowego. Przygotowują się również na wypadek przewalutowania kredytów walutowych.

Źródła: bankier.pl, gazetalubuska.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze