Remont mieszkania - lepiej się pośpiesz, ceny materiałów drastycznie rosną

2021-11-25 7:35
remont mieszkania
Autor: SHUTTERSTOCK remont mieszkania

Wartość rynku materiałów remontowo-budowlanych w tym roku może przekroczyć 100 mld zł. Także za sprawą wzrostu cen średnio o 11 proc. Remont planuje już co drugi Polak – pisze w czwartek "Rzeczpospolita”. Jak podaje dziennik, rynek ten ustępuje wielkością już tylko wydatkom Polaków na żywność, i jak wynika z badania przygotowanego przez Bricoman Polska i GfK, w 2020 r. warty był ponad 84 mld zł. Za 88 proc. odpowiadają gospodarstwa domowe.

Według gazety, w tym roku z powodu wzrostu cen większości materiałów budowlanych oraz boomu na nieruchomości rynek może przekroczyć lub co najmniej zbliżyć się do ok. 100 mld zł.

"Gdyby do kwot przeznaczanych na materiały remontowo- budowlane dodać wydatki na robociznę, uzyskalibyśmy kwoty 12-cyfrowe. To pokazuje, że dla naszych rodaków własny kąt i jego standard są większym priorytetem niż podróżowanie i odpoczynek" – mówi "Rz" Przemysław Dwojak, senior director w GfK.

600 złotych za szczepienie na Covid-19 w Polsce! Ważna zapowiedź polityka

Niecodzienny efekt remontu kamienicy. Co tu się stało?

Z badania na zlecenie Grupy Muszkieterów wynika, że 51 proc. respondentów planuje remont w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a 55 proc. kupuje potrzebne do niego produkty przez internet - podaje w czwartek "Rzeczpospolita".

Sonda
Czy prace remontowe, rolne, związane z naprawą maszyn, są zawsze bezpieczne?

Boom na remonty

– Remont dla przeciętnego mieszkańca miasta wiąże się z wydatkami rzędu przynajmniej 10 tys. zł. Najczęściej prace remontowe Polacy przeprowadzają z częstotliwością nie większą niż raz na trzy lata, zazwyczaj wynajmując do tego profesjonalne firmy remontowo-budowlane – mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Aleksandra Król z zespołu analitycznego iSprzęt.

Z jego badania wynika, że niemal 47 proc. robi remonty z ekipą, a tylko co dziesiąty w pełni samodzielnie. Pozostali korzystają z pomocy rodziny czy znajomych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze