Restauracje, bary i kawiarnie pozostają zamknięte! Rząd przedłuża obostrzenia! Do kiedy?

i

Autor: Canva.com Restauracje, bary i kawiarnie pozostają zamknięte!

Lockdown. Wiemy, kiedy otworzą restauracje i bary

2020-11-03 13:16

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Na razie rząd zdecydował się na częściowy lockdown. Lokale gastronomiczne zostały zamknięte na dwa tygodnie. Mogą sprzedawać posiłki wyłącznie na wynos i na dowóz. Kiedy zostaną otwarte restauracje i bary? Niestety, wszystko wskazuje na to, że mogą zostać zamknięte na znacznie dłużej, niż początkowe dwa tygodnie. Zobacz, co przygotowali dla nich rządzący.

Koronawirus w Polsce cały czas trwa. Rząd cały czas rozważa zamykanie poszczególnych branż. Na pierwszy ogień poszły kluby fitness i baseny. Później na lockdownowej liście znalazły się lokale gastronomiczne. Ostatnio zamknięcie dotknęło ogrodników i firmy zajmujące się sprzedażą chryzantem. Jednak dotychczas były to z założenia zamknięcia czasowe, choć z możliwością przedłużenia. I wszystko wskazuje na to, że czarny scenariusz się sprawdza. Wiadomo już, że lockdown branży gastronomicznej może trwać dłużej niż początkowo sądzono. W poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie rządu zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

ZOBACZ KONIECZNIE: Tajemnicza torba Kaczyńskiego. Wiemy, gdzie robi zakupy

W Łodzi odbył się protest taksówkarzy

Z zapisów tam zawartych wynika, że do odwołania jest możliwość sprzedaży i serwowania posiłków i napojów przez firmy gastronomiczne wyłącznie w przypadku realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu. Taka decyzja spowodowana jest z pewnością tym, że pandemia w ogóle nie hamuje. A zdaniem wirusologów, to właśnie restauracje działające w swojej tradycyjnej formie są źródłem zakażeń koronawirusem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze