Rewolucja w Lidlu. Sieć sklepów wprowadza nową metodę płatności

2019-11-21 15:03 KaJa
Lidl sklep
Autor: Shutterstock Lidl sklep

Lidl stawia na rewolucje w płatnościach za zakupy. Sieć chce, aby wizytach w ich sklepach była jak najbardziej komfortowym doświadczeniem. Jedną z propozycje jest kompatybilność usług i uproszczenie i skrócenie kolejek do kas. Firma właśnie finalizuje testy mobilnych płatności Lidl Pay tak, aby w przyszłym roku całkowicie zmienić sposób dokonywania płatności za zakupy.

Według zapowiedzi Lidla wystarczy jedno skanowanie karty Lidl Plus, aby skorzystać ze wszystkich rabatów oraz jednocześnie zapłacić za zakupy, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu przy kasie. Skanując kartę Lidl Plus czytnikiem w strefie kas, jednocześnie naliczane są rabaty oraz dokonywana jest płatność, wygodnie i szybko. Funkcjonalność ta będzie dostępna tylko dla użytkowników aplikacji Lidl Plus, w sekcji „Mój Portfel”, w zakładce „więcej“, w menu dolnym. Aby z niej skorzystać, dbając o bezpieczeństwo danych bankowych, należy zdefiniować kod PIN lub odcisk palca i następnie dodać kartę płatniczą. Sieć zapewnia, że korzystając z Lidl Pay użytkownicy mogą być pewni, że ich dane bankowe są bezpieczne. Funkcjonalność jest zgodna ze standardami bezpieczeństwa płatności PCI. Usługa Lidl Pay funkcjonuje już od jakiegoś czasu w Hiszpanii.

Zobacz również: Polskie markety nie chcą marnować żywności. Grupa POLOmarket przekaże swoje nadwyżki

- W myśl idei „Więcej na radość z życia” niezwykle ważny jest dla nas komfort naszych klientów w trakcie dokonywania zakupów w sklepach Lidl. W marcu tego roku udostępniliśmy aplikację Lidl Plus, teraz stawiamy kolejny krok i pracujemy nad uruchomieniem płatności mobilnych Lidl Pay. Już wkrótce klienci będą mogli w łatwy sposób przy pomocy jednego skanowania zapłacić za zakupy oraz skorzystać ze wszystkich rabatów dostępnych dla użytkowników Lidl Plus, oszczędzając przy tym czas – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska

Lidl Pay
Autor: materiały prasowe Lidl Pay