marihuana

i

Autor: pixabay.com

Rewolucja w Uber Eats. Zaczną dostarczać... marihuanę

2021-11-24 13:46

Od początku pandemii dostawy stały się standardem w życiu wielu osób. Za pośrednictwem aplikacji zamawiamy nie tylko przedmioty i urządzenia, ale także jedzenie czy codzienne zakupy. Uber Eats postanowił pójść dalej i umożliwił zamawianie... marihuany. Taka oferta pojawiła się na liście produktów dostępnych w aplikacji w Ontario w Kanadzie. Czy Uber planuje rewolucję na innych rynkach?

Mieszkańcy Ontario w Kanadzie, korzystający z usług Uber Eats zauważyli nową opcję na liście dostępnych do zamówienia produktów. Tym razem to nie jedzenie a... marihuana, którą można zamówić tak samo jak inne produkty. Według "Financial Times" to pierwsza taka sytuacja na świecie. Marihuanę z dowozem do klienta udostępnia firma Tokyo Smoke. Można ją zamówić z 50 sklepów rozsianych po mieście. Aby kupić nowy w aplikacji produkt trzeba jednak zweryfikować wcześniej wiek, a kurier ma prawo sprawdzić dowód osobisty.

Marihuana w Kanadzie

Marihuana w Kanadzie legalna jest od 2018 r. Kanada stała się oficjalnie pierwszym krajem grupy G7 (i zarazem drugim państwem na świecie po Urugwaju), który zalegalizował posiadanie i używanie marihuany "rekreacyjnej". Premier Kanady Justin Trudeau przekonywał wtedy, że decyzja ta sprowadzi dilerów z czarnego rynku do legalnego sektora konopi indyjskich. Legalizacja marihuany wywołała entuzjastyczne reakcje społeczeństwa, którzy wylegli świętować na ulicach. Posiadanie marihuany w Kanadzie było nielegalne od 1923 r., jednak używanie jej w celach medycznych zostało dopuszczone w 2001 roku.

Od dziś marihuanę w Polsce kupisz legalnie! Ile kosztuje gram suszu?

Marihuana warta 4,5 mln złotych przemycona w transporcie kalafiorów!

Co to jest Uber Eats?

W dobie smartfonów możliwość zamówienia posiłku za pomocą jednego kliknięcia jest nie tylko odpowiedzią na wyzwania przed jakimi stanął rynek gastronomiczny, ale także szansą na dotarcie do większej liczby klientów. 

Uber Eats to intuicyjna aplikacja mobilna, łącząca użytkowników z restauracjami oraz dostawcami – partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w czasie szybszym, niż było to możliwe do tej pory. Co istotne, w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła nasze zamówienie. Od wybrania dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej.

Sonda
Czy marihuanę należy w Polsce zalegalizować?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze