EKG 2022. XIV Europejski Kongres Gospodarczy. Michał Kuczmierowski, Prezes Rzadowej Agencji Rezerw Strategicznych

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS EKG 2022. XIV Europejski Kongres Gospodarczy. Michał Kuczmierowski, Prezes Rzadowej Agencji Rezerw Strategicznych

Mamy rezerwy paliw na 90 dni! Prezes RARS ujawnia [WIDEO]

2022-05-02 17:59

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych w Polsce zapewni nam bezpieczeństwo w razie wojny? Rządzący wyciągnęli wnioski z pandemii i wprowadzili przepisy ułatwiające działalność agencji. Zamawianie niezbędnych produktów może odbywać się poza regulacjami dotyczącymi zamówień publicznych. W momencie wybuchu wojny na Ukrainie RARS uruchomiła wsparcie humanitarne na Ukrainie. A czy jest gotowa do działalności dla dobra naszych obywateli w razie konfliktu militarnego w naszym kraju?

Wojna na Ukrainie trwa. W pomoc humanitarną na Ukrainie angażuje się m.in. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Ale czy RARS zapewni nam bezpieczeństwo w razie wojny czy innej katastrofy? Rządzący wyciągnęli wnioski z pandemii i wprowadzili przepisy ułatwiające działalność agencji. Zamawianie niezbędnych produktów może odbywać się poza regulacjami dotyczącymi zamówień publicznych.  Dzięki temu uzupełnianie zasobów strategicznych może odbywać się szybko i bez zbędnej papierologii. Misja Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych to wspieranie ludności, gospodarki i państwa w sytuacjach kryzysowych. Realizuje zadania w zakresie m.in. gospodarowania rezerwami surowców, materiałów, produktów leczniczych i wyrobów medycznych, produktów rolnych. - Mamy rezerwy paliw na 90 dni - zapewnia prezes RARS Michał Kuczmierowski podczas rozmowy z nami na Ekonomicznym Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

EKG 2022: Michał Kuczmierowski
Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze