Protest lekarzy: Rezydenci pokazują, ile naprawdę zarabiają [PASKI Z WYPŁATAMI]

2017-10-11 18:12
Protest lekarzy rezydentów
Autor: Mateusz Jagielski Protest lekarzy rezydentów

Lekarze-rezydenci w całej Polsce prowadzą strajk głodowy, aby wyrazić swój sprzeciw wobec warunków pracy, które proponuje im rząd. Rozmowy z premier Beatą Szydło nie przyniosły efektów, a młodzi lekarze pokazują, ile naprawdę zarabiają. - Nie mamy ubezpieczeń, obiadów, drugich śniadań, trzynastek ani premii na koniec roku. Nie mamy paczek na święta ani multisportów. Nie mamy nic poza około 14zł/h – pisze jeden z rezydentów w mejlu do Superbiz.pl.

Ministerstwo Zdrowia planuje podwyższyć o 1 200 zł wynagrodzenia rezydentów. Problem w tym, ze dodatkowe pieniądze mają otrzymać tylko młodzi lekarze sześciu specjalizacji, którzy dopiero rozpoczynają rezydenturę. Właśnie ten fakt zbulwersował lekarzy-rezydentów na tyle, że postanowili rozpocząć protest głodowy. Po 10 dniach protestu premier Beata Szydło przyjechała do głodujących lekarzy. Spotkanie jednak nie było owocne i medycy nie zaprzestali radykalnej formy protestu.

Sprawdź także: Protest lekarzy-rezydentów. Premier Szydło daje podwyżkę, ale w ratach

Ile zarabiają lekarze-rezydenci?
Zarobki lekarzy-rezydentów w Polsce są obecnie niższe niż osoby, pracującej na kasie w popularnych dyskontach. Ich miesięczne wynagrodzenie wynosi nieco ponad 2 tys. zł na rękę. Istnieje możliwość jego podniesienia przez branie dodatkowych dyżurów, ale ich liczba jest ograniczona, a chętnych na nie nie brakuje, także w rezultacie może okazać się to bardzo trudne zadanie.

Nie mamy ubezpieczeń, obiadów, drugich śniadań, trzynastek ani premii na koniec roku. Nie mamy paczek na święta ani multisportów. Nie mamy nic poza około 14zł/h – pisze jeden z lekarzy-rezydentów w mejlu do portalu Superbiz.pl. Do wiadomości dołączył także zamieszczony poniżej pasek wynagrodzenia za wrzesień 2017 r., z którego wynika, że jego miesięczne zarobki wynoszą 3 458 zł brutto, czyli 2475,36 zł "na rękę".

Zachęcamy równiez innych lekarzy-rezydentów do przesyłania swoich pasków wynagrodzeń na adres: twojasprawa@grupazpr.pl.

Sprawdź także: Protest lekarzy. Zobacz, czy faktycznie tak mało zarabiają? [GALERIA]

Czytaj też: Na kasie w Lidlu lub Biedronce zarobisz więcej niż policjant, nauczyciel czy lekarz

Zobacz również: Ratownicy medyczni wywalczyli

Źródło: Superbiz.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze