Daniel Obajtek

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Daniel Obajtek

Zmiany w spółkach

Rezygnacja Daniela Obajtka. Prezes Orlenu nie będzie już w radzie nadzorczej Energi

2022-12-21 21:52

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Energi - poinformowała w środę spółka z Grupy Orlen. Jak dodała spółka, PKN Orlen złożył zarazem oświadczenie o powołaniu do rady nadzorczej Energi Agnieszki Sylwii Żyro oraz Pawła Wiktora Kosztyły.

Daniel Obajtek rezygnuje

"Zarząd Energa informuje, że w dniu 21 grudnia 2022 r. Pan Daniel Obajtek złożył oświadczenie o rezygnacji z upływem tego samego dnia z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej spółki" - poinformowała w środę Energa. W komunikacie giełdowym spółki podkreślono, że oświadczenie prezesa PKN Orlen "zostało złożone bez podania przyczyny rezygnacji". 

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek został powołany do rady nadzorczej Energi 20 kwietnia br. Informując o tym, spółka podkreślała wówczas, że prezes PKN Orlen będzie pełnił funkcję członka rady nadzorczej bez wynagrodzenia. Energa, a także Grupa Lotos i PGNiG wchodzą w skład Grupy Orlen po przejęciach dokonanych przez PKN Orlen w ramach tworzenia multienergetycznego koncernu, którego celem jest m.in. zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Energa - dwóch nowych członków rady nadzorczej

Energa przekazała jednocześnie, że akcjonariusz większościowy spółki, PKN Orlen, złożył oświadczenie o powołaniu z dniem 22 grudnia 2022 r. do jej rady nadzorczej - jak zaznaczono, 6. wspólnej kadencji - Agnieszki Sylwii Żyro oraz Pawła Wiktora Kosztyły. W komunikacie giełdowym zapowiedziano, że "informacje o powołanych członkach rady nadzorczej Energa, wymagane prawem, spółka przekaże odrębnym raportem bieżącym w terminie późniejszym".

Sonda
Tankujesz na Orlenie?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze