Amica

i

Autor: materiały prasowe Amica

Rosjanie bez polskich kuchenek. Kolejna wielka firma opuszcza rynek

2022-03-19 18:44

Amica wstrzymała produkcję przeznaczoną do Rosji. Firma wydała komunikat, w którym czytamy - „Z powodu ataku zbrojnego Rosji na Ukrainę Amica wstrzymała produkcję przeznaczoną na rynek rosyjski. Spółka nie importuje komponentów z Federacji Rosyjskiej „ - podała Amica.

W związku z wojną na Ukrainie wiele firm bojkotuje rynek rosyjski. Na ten krok zdecydował się polski koncern. Amica zerwała dostawy do Rosji. W ocenie Amiki obecnie produkcja wyrobów na ten rynek wiążą się z ryzykami związanymi z całokształtem otoczenia geopolitycznego i gospodarczego. Spółka nie jest w stanie precyzyjnie wskazać, jak powyższa decyzja będzie wpływać na generowane wyniki finansowe.

Amica na bieżąco monitoruje wpływ sankcji nałożonych na Federację Rosyjską na działalność grupy, a także kontrsankcji nakładanych przez Rosję na państwa z tzw. listy państw nieprzyjaznych Federacji Rosyjskiej. W przypadku identyfikacji ich istotnego negatywnego wpływu na działalność spółki przekaże odrębny raport bieżący.

Gigant tytoniowy ogranicza produkcję i wygasza inwestycje w Rosji

Amica w fabryce we Wronkach produkuje kuchnie, piekarniki oraz płyty grzewcze. Grupa sprzedaje także towary, czyli produkty AGD kupowane u innych producentów w celu ich dalszej sprzedaży.Na koniec września ubiegłego roku sprzedaż w Europie Zachodniej stanowiła ponad 43 proc. przychodów grupy, 26 proc. przypadało na rynek polski. Rynek wschodni stanowił 15,8 proc. przychodów, północny 8,1 proc., a południowy 6,8 proc.

Super Biznes Jacek Sasin
Sonda
Czy przestaniesz robić zakupy w sklepach, które nie wycofały się w Rosji?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze