Rosną ceny prądu. Ludzie uciekają z Polski

2021-07-28 14:58
Jak obniżyć rachunki za prąd
Autor: Shutterstock

Drożyna pustoszy portfele Polaków. W coraz gorszej sytuacji są pracownicy etatowi i przedsiębiorcy. Galopująca inflacja, podwyżki cen, niskie stopy procentowe w bankach sprawiają, że realnie na coraz mniej nas stać, a koszty utrzymania pożerają nawet minimalne podwyżki wynagrodzeń. Okazuje się, że wysokie ceny prądu mogą sprawić wycofanie się dużych firm z polskiego rynku. Będzie się to wiązało z odpływem ludności, podatków, likwidacją miejsc pracy.

Drożyzna nie pozwala nam o sobie zapomnieć. Ceny rosną na potęgę. Coraz więcej płacimy w sklepach, rosną nasze rachunki za media i codzienne utrzymanie. Do kompletu niskie stopy bankowe i inflacja pożerają nasze oszczędności. Na usta ciśnie się słynne już pytanie: "Panie premierze, jak żyć"? Okazuje się, że jak tego wszystkiego byłoby mało, to wysokie ceny prądu w Polsce sprawiają, że duże firmy straszą wycofaniem się z naszego rynku. Powód jest prosty. Skoro w innym miejscu koszty utrzymania firmy mogą być sporo niższe, to właściciel firmy z chęcią tam się ze swoim biznesem przeniesie. - Jeżeli ceny energii w Polsce nie zaczną spadać to może okazać się, że biznes będzie stąd uciekał, a są już pierwsze zwiastuny tego trendu - powiedział w rozmowie z MarketNews24 Wojciech Jakóbik, red. nacz. BiznesAlert.pl. Mamy już najwyższe ceny energii spośród krajów UE. Ceny nie będą spadać, jeżeli nie będziemy bardziej stawiać na niskoemisyjne i zeroemisyjne źródła energii. Zdaniem Jakóbika, własne źródła wytwarzania energii wraz ze stabilizującymi ją różnymi urządzeniami, takimi jak na przykład magazyny energii, to najszybszy sposób, aby obniżyć rachunki za energię elektryczną. A do takich zmian powinna prowadzić mądra polityka energetyczna państwa.

Insektarium Centrum Przyrodniczego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze