Studenci

i

Autor: facebook.com/ Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Ruszyły nabory do programu stypendialnego Fundacji LOTTO

2021-03-25 13:47

W tym roku Totalizator Sportowy obchodzi Jubileusz 65-lecia działalności. Z tej okazji właściciel marki LOTTO i fundator Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej uruchomił „Jubileuszowy program stypendialny 65 na 65”, skierowany do 65 najzdolniejszych studentów pasjonujących się nowymi technologiami. Środki na fundusz stypendialny o całkowitej wartości blisko 1,2 mln zł będą pochodziły ze sprzedaży jubileuszowej zdrapki JUBILOTKA.

Największy w Polsce mecenas sportu i kultury od 65 lat funduje nam #WielkieChwile. Jako inicjator i partner projektu, który wyłoni 65 najzdolniejszych studentów zainteresowanych najnowszymi technologiami, Totalizator Sportowy chce wesprzeć rozwój tych, którzy mają potencjał, wiedzę i motywację do pracy, ale brakuje im sprzętu, podręczników czy środków na kurs doszkalający. Nabory do programu ruszają dziś – 25 marca 2021 r. – nie przegapcie okazji!

Kto może się ubiegać o stypendium

Totalizator Sportowy od kilkudziesięciu lat oferuje nam gry liczbowe i loterie pieniężne, ale nie tylko. Oprócz najwyższych na rynku wygranych, spółka zapewnia kibicom sportowe emocje, wspiera rozwój kultury – a od dziś także nauki. Dziś, w dniu premiery zdrapki JUBILOTKA, startują nabory do programu stypendialnego.  „Jubileuszowy program stypendialny 65 na 65” Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej jest skierowany do osób:

- w wieku nieprzekraczającym 26 lat,

- o średniej ocen ze studiów nie niższej niż 4.0,

- niepobierających stypendiów od innych podmiotów (z wyjątkiem tych ujętych w regulaminie: www.fundacjalotto.pl),

- studiujących na uczelniach publicznych i niepublicznych, zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie,

- ze specjalizacją na kierunkach ścisłych, technicznych, technologiczno-informatycznych (m.in.: informatyka, programowanie, zarządzanie bazami danych, grafika gier komputerowych, cyberbezpieczeństwo, matematyka, ekonometria, automatyka, robotyka, mechatronika, systemy sztucznej inteligencji (SI) lub kierunkach pokrewnych).

Osiągnięcia w obszarze związanym z kierunkiem studiów oraz gotowość do realizacji zadań wymagających współpracy zespołowej będą dodatkowymi atutami przy rekrutacji.

Zgłoś swój udział w programie

Wnioski o stypendium należy składać wyłącznie drogą elektroniczną w generatorze wniosków dostępnym na stronie www.fundacjalotto.pl/65 w terminie od 25 marca do 30 czerwca 2021 r. włącznie. To ważne, aby podczas rejestracji w generatorze wniosków wybrać opcję „osoba fizyczna”. Wybrani stypendyści zostaną poinformowani o kwalifikacji do programu w terminie do 31 sierpnia 2021 r. Informacja o zakwalifikowanych do programu kandatytach będzie opublikowana na stronie www.fundacjalotto.pl/65.

Dlaczego warto

Jeśli jesteś osobą ambitną, możesz pochwalić się dobrymi ocenami, pragniesz się rozwijać w swojej dziedzinie, masz śmiałe plany i jesteś gotowy na wyzwania – to stypendium jest właśnie dla Ciebie! Wartość stypendium to łącznie 18 tys. zł brutto. Co miesiąc stypendysta otrzymywać będzie 1500 zł brutto – od października 2021 r. do września 2022 r. W ramach „Jubileuszowego programu stypendialnego 65 na 65” środki będziesz mógł przeznaczyć na dalszy rozwój zainteresowań i zdobywanie wiedzy. Być może brakuje ci odpowiedniego sprzętu komputerowego lub niezbędnego oprogramowania? Środki z funduszu stypendialnego pomogą Ci pracować na wysokiej jakości urządzeniach. Marzysz o kursie lub chcesz wziąć udział w konkursie? Ze stypendium pokryjesz opłaty rekrutacyjne i konkursowe, kupisz potrzebne podręczniki lub inne niezbędne do pracy i dalszego rozwoju elementy.

3-miesięczny staż w Totalizatorze Sportowym

W ramach projektu stypendyści otrzymają również szansę na to, by uczestniczyć wydarzeniach i projektach edukacyjno-społecznych organizowanych przez Totalizator Sportowy oraz Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej! Ale to nie wszystko! Dziesięciu wybranych uczestników programu otrzyma możliwość odbycia 3-miesięcznego stażu w Totalizatorze Sportowym.

 „Jubileuszowy program stypendialny 65 na 65” jest finansowany ze środków pochodzących ze sprzedaży zdrapki JUBILOTKA, dostępnej w sprzedaży w punktach LOTTO od 25 marca 2021 r. Koszt jednego losu to 10 zł, a na graczy czekają wygrane na kwotę aż 23, 87 mln zł, w tym dwie główne wygrane w wysokości 465 tys. zł. Wzorując się na Totalizatorze Sportowym, każdy z nas może wesprzeć ambitne pokolenie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze