Rząd otwiera kina i teatry, a także siłownie i kluby fitness. Od kiedy?

Rząd otwiera kina i teatry, a także siłownie i kluby fitness. Od kiedy?
Autor: Justyna Świderska Rząd otwiera kina i teatry, a także siłownie i kluby fitness. Od kiedy?

Już niedługo lockdown zakończą kina, teatry i filharmonie. Niedługo po nich otwarte zostaną również siłownie i kluby fitness. Instytucje kulturalne będą mogły otworzyć się dla gości w pełnym reżimie sanitarnym i z 50 procentowym obłożeniem. Wkrótce na stadiony zawitają także kibice. Kiedy ma to nastąpić? I na jakich zasadach będą mogły działać te gałęzie gospodarki?

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podało informacje na stronie internetowej

Na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przypomniano, że informację o wcześniejszych terminach znoszenia obostrzeń, rekomendowanych przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, przekazał podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Kina, teatry, opery, filharmonie i grupy cyrkowe, a także domy i ośrodki kultury w zakresie związanym z przygotowaniem i realizacją wydarzeń artystycznych, wystaw oraz projekcją filmów lub nagrań wideo, mogą wznowić od 21 maja działalność w pomieszczeniach pod następującymi warunkami: udostępnienie widzom lub słuchaczom nie więcej 50 proc. liczby miejsc (co drugie miejsce na widowni); zachowanie odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni; zapewnienie, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa; zapewnienie, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków - napisano w komunikacie MKDNiS.

Kiedy odmrożone zostaną siłownie i kluby fitness?

Dodano, że "domy i ośrodki kultury i świetlice mogą również wznowić działalność edukacyjną i animacyjną – od 15 maja na otwartym powietrzu, a od 21 maja z zachowaniem reżimu sanitarnego".

W zakresie sportu najważniejsza zmiana dotyczy zajęć i wydarzeń sportowych poza obiektami sportowymi, które od 15 maja będą mogły być organizowane z limitem do 150 uczestników, a od 28 maja – do 250 osób.

Przypomniano, że od 28 maja mogą wznowić działalność siłownie, kluby fitness, solaria i kluby sportowe pod warunkiem, że na 1 osobę przypada 15 mkw. powierzchni i przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Super Raport 12.05 (Goście: Andrzej Sośnierz, Szymon Hołownia, prof. Mieńkowska-Norkiene - UW) Sedno Sprawy: Adam Niedzielski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze