Lubelskie: Straciła 60 tys. zł po „ataku hakerów”. Policja ostrzega!

i

Autor: pixabay.com/CC0/frycyk01

500 plus na pierwsze dziecko przyjęte przez rząd. Kiedy wypłata nowego świadczenia?

2019-04-16 12:39

Program 500 plus został rozszerzony, a pieniądze zostaną przekazane rodzicom także na pierwsze dziecko. Rząd przyjął projekt ustawy, która pozwoli na wypłatę świadczeń. Jak przekonuje minister Elżbieta Rafalska, dzięki programowi „Rodzina 500 plus” poradzono sobie z ubóstwem.

Do tej pory 500 plus przysługiwało rodzicom posiadającym co najmniej dwójkę dzieci i było wypłacane na drugie i kolejne potomstwa. Aby móc otrzymywać świadczenie na pierwsze dziecko należało nie przekraczać ustalonego progu dochodowego. Dochód na jednego człona rodziny nie mógł wynosić więcej niż 800 złotych, oraz 1200 złotych w przypadku rodziny, której członkiem jest dziecko niepełnosprawne. Według planów rządu kryterium to zniknie i środki od 1 lipca będą wypłacane na każde pociechę.

Czy strajki mogą wpłynąć na wypłaty 500 plus?

- Zwykle potrzeby najbardziej bliskie naszej rzeczywistości wypierają te, które mają długi horyzont. Program "Rodzina 500+" ma służyć dzietności, ma poprawić demografię Polski. Tworzy plan dla długofalowego rozwoju Polski - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Jak jest zapowiadane świadczenie będzie przysługiwało wszystkim dzieciom do momentu ukończenia 18 roku życia. Program wejdzie w życie z dniem 1 lipca i od tego dnia będzie można składać stosowne wnioski przez internet, a od sierpnia będzie można również to zrobić w wersji papierkowej.

- Zmiany, które przyjęła dziś Rada Ministrów, to rezygnacja z kryterium dochodowego. Zarzut, że jest to program socjalny, przestaje mieć miejsce, nie będzie już testu dochodowego. Każde dziecko do ukończenia 18. roku życia dostanie to świadczenie. Programem objętych zostanie łącznie 6 mln 800 tys. dzieci - powiedziała minister rodziny Elżbieta Rafalska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze