basen

i

Autor: pixabay

Samowola budowlana

Samowola budowlana 5-gwazdkowego hotelu w Pobierowie. Rozbiórka?

2023-12-07 11:36

Bogaci inwestorzy popełniają błędy, które mogą drogo kosztować. Spółka zarządzająca luksusowym hotelem buduje obiekty bez wymaganych zezwoleń. W najgorszym wypadku baseny zostaną zburzone, a fundusze pójdą w błoto. Jak może się zakończyć budowlany dramat w Pobierowie?

Gołębiewski Holding bez wymaganych zezwoleń budowlanych, komplikacje luksusowego hotelu

5-gwazdkowy hotel w Pobierowie miał być kolejnym diamentem w kolekcji spółki Gołębiewski Holding. Jednak nieruchomości nie można budować samowolnie, prawo budowlane zakłada szereg barier formalnych.

Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę całego obiektu ale nie zadbał o szczegóły. Kompleks basenów został uznany za samowolę budowlaną.

Kolejne środki odwoławcze hotelu z niepowodzeniem

Nadzór budowlany wydał pięć postanowień dla każdego z basenów, które uznały samowolę budowlaną. Spółka się odwołała, w drugiej instancji nadzór budowlany utrzymał kwalifikację samowoli budowlanej.

Pozostają środki odwoławcze do sądów administracyjnych. Zapadł już pierwszy wyrok, który nie uznał racji spółki zarządzającej hotelami.

Czy hotel w Pobierowie zostanie otwarty?

5-gwazdkowy hotel w Pobierowie miał być otwarty w połowie 2024 r. Baseny są szczególnie potrzebne w okresie letnim. Obecnie, dalsze funkcjonowanie obiektów zakwestionowanych przez nadzór budowlany stanęło pod znakiem zapytania. Wielomilionowa inwestycja może nie przynieść zakładanych dochodów z powodu prawnego i formalnego niedopatrzenia w trakcie budowy.

Pieniądze to nie wszystko - Leszek Balcerowicz

QUIZ PRL. Święta Bożego Narodzenia w czasach PRL-u. Sprawdź w tym quizie, co o nich wiesz

Pytanie 1 z 10
Sznurek, którym przewiązywano zawijane w papier prezenty zrobiony był:
Święta w PRL
Najnowsze