Sasin rozmawiał na Wall Street o zachętach inwestycyjnych i współpracy gospodarczej z Waszyngtonem

i

Autor: Ministerstwo Aktywów Państwowych/Twitter Sasin rozmawiał na Wall Street o zachętach inwestycyjnych i współpracy gospodarczej z Waszyngtonem

Sasin rozmawia na Wall Street! Dojdzie do współpracy gospodarczej z Waszyngtonem?

2022-02-15 20:49

Współpraca gospodarcza Polski i USA, w tym giełd obu krajów, była przedmiotem rozmów wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina na nowojorskiej Wall Street.

Wicepremier Jacek Sasin odwiedził we wtorek Giełdę Papierów Wartościowych w Nowym Jorku i spotkał się z jej zarządem.„Odbyliśmy bardzo dobre spotkanie z zarządem giełdy. Towarzyszył mi w tym spotkaniu pan minister (rozwoju i technologii) Piotr Nowak, panowie prezesi: prezes Giełdy Papierów Wartościowych warszawskiej giełdy Marek Dietl i pan Marcin Chludziński, prezes KGHM. Rozmawialiśmy po pierwsze o możliwościach współpracy firm polskich i amerykańskich, (…) o współpracy obu giełd” - powiedział wicepremier Sasin.„Przekazywaliśmy informacje o tym, że polska gospodarka ma się dobrze, że (...) przeszła suchą stopą przez pandemię koronawirusa i wywołany tym kryzys, że mamy rekordowy wzrost gospodarczy 5,6 proc. w roku ubiegłym i że prognozy, które formułują międzynarodowe organizacje, jak również Komisja Europejska, na ten rok są równie dobre” – dodał.

Express Biedrzyckiej - Roman Giertych: Sasin to nieudacznik, za to jest prokurator

„Myślę, że taki polski głos w Nowym Jorku, w centrum finansowym, gospodarczym Stanów Zjednoczonych, był ważny, że przekazaliśmy informacje, które będą ważne również dla tych inwestorów, którzy chcieliby w Polsce inwestować” – ocenił Jacek Sasin. Polska potrzebuje tych inwestycji, zwłaszcza w sektorze energetycznym – podkreślił.„Spółki energetyczne będą mogły pozyskiwać finansowanie również ze strony amerykańskich podmiotów finansowych. Chcemy, żeby tak było. Mamy nadzieję, że ta informacja, która była bardzo dobrze przyjęta, będzie też zachętą, żeby do takich inwestycji dochodziło” – zaznaczył minister.

Sonda
Jak oceniasz pracę Jacka Sasina?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze