ŚDM: krakowscy taksówkarze nie zarobili na pielgrzymach

2016-08-02 14:52
Taxi
Autor: Shutterstock

Krakowscy tasówkarze, którzy mieli nadzieję na ekstra obroty w czasie Światowych Dni Młodzieży, musieli obejść się smakiem. Niektórzy z nich narzekają nawet, że w tym okresie mieli mniej klientów niż zwykle o tej porze roku.

Stanisław Grzybowski, prezes korporacji Radio Taxi Barbakan w rozmie z PAP stwierdził, że jej klientami są na ogół krakowianie. Tymczasem wszystko wskazywało na to, że wielu z nich na okres ŚDM wyjechało z miasto. Tymczasem pielgrzymi rzadko korzystali z taksówek, poruszali się głównie komunikacją miejską. W efekcie taksówkarze nie tylko nie mieli większych zysków, ale nawet odnotowali straty.

Czytaj również: Kraków walczy z Uberem. Kierowcom grożą wysokie grzywny!

Przedstawiciele innych korporacji twierdzili, że popyta na ich usługi był na mniej więcej tym samym poziomie, co zwykle. - Nie odczuliśmy spadku zainteresowania. Było ono na podobnym poziomie jak w poprzednich latach o tej porze roku. W czasie ŚDM klient był po prostu inny - był to pielgrzym - powiedział prezes Radia Taxi Wawel Sławomir Góra.

Źródło: PAP, oprac. MK

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze