zniżki

i

Autor: Shutterstock zniżki

Ogólnopolska Karta Seniora

Seniorze, ta karta przyda Ci się zarówno w sklepie, jak i u lekarza. Jak ją dostać?

2023-03-15 2:39

Każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.

Ogólnopolska Karta Seniora to dokument, który uprawnia do korzystania ze zniżek na różne usługi na terenie całej Polski. Organizatorem programu jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa, zajmujące się działaniami prosenioralnymi. Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna, bezterminowa i ważna na terenie całego kraju. Środki na zniżki karty seniora i obsługę programu OKS pochodzą bezpośrednio od sponsorów inicjatywy. Uzyskuje się je także w ramach współpracy z administracją okręgów partnerskich. 

Karta upoważnia do otrzymania zniżek w ponad 120 gminach/miastach w całej Polsce. Po taką kartę można się udać do urzędu miasta lub gminy w swojej miejscowości. Można ją też otrzymać z ramienia stowarzyszeń lub organizacji senioralnych, które wygrały przetarg na ich bezpośrednie wydawanie. Można także wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres Stowarzyszenia MANKO - adres placówki to al. J. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków. Program obejmuje m.in.:

  • punkty usługowo-handlowe;
  • sanatoria;
  • przychodnie;
  • gabinety rehabilitacji;
  • uzdrowiska;
  • instytucje związane z kulturą
Sonda
Czy uważasz, że w Polsce można przeżyć za minimalną krajową emeryturę?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze