Shopee

i

Autor: SHUTTERSTOCK Zdjęcie ilustracyjne

Ale zaskoczenie

Shopee wychodzi z Polski! I to natychmiast. Co ze złożonymi zamówieniami?

2023-01-12 12:39

Azjatycka platforma e-commerce Shopee ogłosiła nieoczekiwanie, że w piątek 13 stycznia 2023 kończy działalność w Polsce. Na polskim rynku działała od jesieni 2021 roku. Dzięki intensywnym działaniom marketingowym Shopee szybko wkroczyło do ścisłej czołówki najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce.

Shopee wycofuje się z Polski

Na stronie głównej Shopee pojawił się komunikat: „Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska zakończy działalność 13 stycznia 2023 r. o godz. 23:59”. - Od 13 stycznia 2023 r. godz. 23:59 możliwość składania nowych zamówień za pośrednictwem platformy Shopee Polska zostanie wstrzymana. Zamówienia złożone przed 13 stycznia 2023 r. godz. 23:59 zostaną zrealizowane standardowo, a wsparcie i obsługa zamówień pozostanie dostępna dla Użytkowników, którzy złożyli zamówienia na naszej platformie - opisano w komunikacie dla kupujących.

Shopee było liderem w sprzedaży online

Shopee było obecne w Polsce od jesieni 2021 roku.  Do połowy 2022 roku platforma nie pobierała opłat od sprzedawców. W lipcu wprowadziła typy opłat: prowizję sprzedażową oraz dopłatę do wysyłek z użyciem jej usługi logistycznej, w sierpniu ponadto wprowadziła poszerzone kryteria oceny sprzedawców, uwzględniające m.in. sprzedaż produktów zabronionych lub podróbek oraz wystawianie ofert spamowych. W połowie sierpnia Shopee zaangażowało piosenkarza i aktora Sławomira w roli ambasadora marki. Platforma prowadziła comiesięczne promocje, mocno wspierane działaniami reklamowym. Dzięki intensywnym działaniom marketingowym Shopee szybko wskoczyło do ścisłej czołówki najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce - podają wirtualnemedia.pl. Decyzja o wyjściu z Polski jest dużym zaskoczeniem

Sonda
Co najczęściej kupujesz w sieci ?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak

Polska gospodarka cofa się do czasów PRL?

Posłuchaj miażdżącej oceny znanego ekonomisty!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze