Samolot Ryanair

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express

Skandal podczas lotu z Polski! Steward pił alkohol w samolocie, wszystko się nagrało

2022-05-23 18:48

W trakcie lotu z Rzeszowa do Londynu Stansted doszło do incydentu z udziałem stewarda Ryanair, który pił alkohol w trakcie lotu. Co więcej, najwyraźniej nie przejmował się tym, że jest nagrywany, nie tylko mówił, ale też pił do kamery. Członek załogi Ryanair został dyscyplinarnie zwolniony z pracy, ale to nie koniec kłopotów jakie go czekają. Został aresztowany i czeka go proces karny.

Steward Ryanair pił alkohol w trakcie lotu

O incydencie, do którego doszło w trakcie lotu spółki Lauda Europe (należącą do Ryanair) z Rzeszowa do Londynu, napisał brytyjski dziennik "The Sun". Jeden z pasażerów przeszedł się na tył samolotu i poprosił obsługę o nalanie drinka. Wtedy 26-letni steward Sam Thompson miał powiedzieć "Nie mów nikomu, ale ja też się napiję".

Pasażer zaczął nagrywać zdarzenie komórką. Steward wypił duszkiem małą butelkę whisky, a później sięgnął jeszcze po "małpkę" z winem, którą również opróżnił. Jak przyznał nagrywający, Sam Thompson już wcześniej zachowywał się jakby był pijany. Pokazał również obraźliwy gest (środkowy palec) do kamery telefonu.

EKG 2021. Stanisław Wojtera. Prezes PPL o powrocie do latania po pandemii

Steward wpadł. Ryanair go zwolniło dyscyplinarnie, a to nie koniec konsekwencji

Stewardzi Ryanair mają zakaz picia alkoholu w trakcie lotu, oraz osiem godzin przed rozpoczęciem pracy na pokładzie, dlatego też Sam Thompson został zwolniony dyscyplinarnie. To jednak nie jest największy problem stewarda, bo teraz czeka go sprawa karna.

8 czerwca, 26-latek stanie przed sądem. Odpowie za wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu. Warto zaznaczyć, że w świetle prawa lotniczego, można spodziewać się wysokiej kary dla stewarda.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Najnowsze