Sklepy rozpychają się na stacjach benzynowych. "Przestali ograniczać się do sprzedaży paliw"

Stacja paliw
Autor: Pixabay Stacja paliw

Auchan testuje współpracę z BP, Carrefour zwiększa obecność na stacjach Totala i niezależnych operatorów, a Orlen rozwija własną sieć O!Shopów – pisze „Puls Biznesu”. „Według Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego w III kw. 2020 działało 7720 stacji, o 92 więcej niż na koniec 2019 r. 573 z nich należą do BP. To z tym koncernem nawiązał współpracę Auchan” – czytamy.

„Dzięki współpracy z BP wchodzi w segment convenience, czyli małych sklepów w formacie podobnym do Żabki – działa już na tym rynku m.in. we Francji. W Polsce ogranicza się na razie do stolicy. Pierwszy Easy Auchan uruchomiła 19 listopada, a do końca roku otworzy jeszcze dwa” – informuje „Puls Biznesu”. „Efekty pilotażu ocenimy za pół roku. Wprowadzamy projekt w takiej formie właśnie po to, by uzyskać odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Pozwolą podjąć decyzję o uruchomieniu sklepów w kolejnych miastach – mówi „Pulsowi Biznesu” Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR w Auchan Retail Polska. 

prof. Ernest Kuchar: Szczepionka jest mniej ryzykowna niż powikłania po koronawirusie [Super Raport]

W artykule wspomniano, że „BP miało podobne partnerstwo już niemal dekadę temu – z Carrefourem”. „Skończyło się jednak na pilotażu. Teraz ma być inaczej” – zauważa „Puls Biznesu”. Jak podano, „Carrefour Polska, który po BP spróbował też sił z Łukoilem, dwa lata temu został franczyzodawcą sklepów na stacjach paliw”. „Ponadto w ubiegłym roku rozpoczął współpracę z Totalem, który III kw. zakończył z 42 lokalizacjami. Sieć zapowiedziała otwarcie w ciągu sześciu miesięcy co najmniej dziesięciu sklepów Carrefour Express w punktach Totala. Ma ich już 82, także na niesieciowych stacjach” – zaznaczono.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Kredyt na mieszkanie. W Polsce padł rekord

Gazeta przypomniała także, że „lider polskiego rynku paliw, czyli PKN Orlen (miał ich przed dwoma miesiącami 1798), także testował podobną współpracę w latach 2014-16 – z Tesco i Eurocashem”. „Postawił jednak na rozwój marki własnej O!Shop. Ubiegły kwartał zakończył z 592 sklepami convenience. Firma podkreśla, że właściwe rozpoznanie wymaga nieustannych analiz zachowania konsumentów i wdrażania odpowiednich rozwiązań” – podkreślono

Najnowsze