Kredyt na mieszkanie. W Polsce padł rekord

2020-12-02 8:07 wsb
Mieszkanie
Autor: Shutterstock Mieszkanie

Kredyt na mieszkanie, hipoteka, kredyt hipoteczny. Choć wszystkie te hasła kojarzą się ze spłatą rat przez 30 lat, w Polsce zakup mieszkania na kredyt dla wielu jest jedyną opcją na posiadanie własnego mieszkania. Co ciekawe, właśnie w dobie pandemii koronawirusa padł rekord sprzedaży mieszkań na kredyt. COVID-19 okazuje się niestraszny dla rynku nieruchomości.

Kredyt na mieszkanie w dobie koronawirusa? Według najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego to... dobra inwestycja. Jak informuje NBP, tylko w październiku Polacy zaciągnęli kredyty hipoteczne na ponad 5,7 miliarda złotych, co sprawia, że od 2014 roku mamy rekord pożyczek na zakup własnego lokum. Patrząc tylko miesiąc do miesiąca, sprzedaż kredytów hipotecznych jest wyższa o 13 proc.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Ceny prądu 2021 dużo wyższe! URE podał, ile zapłacimy

– Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku sytuacja będzie się rozwijała w podobnym kierunku i sprzedaż kredytów powinna rosnąć. Powody są niezmienne: niskie stopy procentowe i tanie kredyty, mało atrakcyjna oferta lokat i na tym tle przyzwoita rentowność wynajmu mieszkań, uznawanych za bezpieczną przystań dla kapitału i skuteczną ochronę przed inflacją - tłumaczy w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Bartosz Turek, analityk HRE Investments.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Drożyzna przed świętami. Duża podwyżka CEN PALIW

Takimi brykami jeżdżą gwiazdy polskich seriali
Najnowsze