UWAGA! Zmiana godzin otwarcia sklepów i aptek. Kiedy zrobić zakupy

2020-03-31 11:52
Wózek w sklepie
Autor: Getty Images Zakupy

Epidemia koronawirusa to dla branży handlowej szczególny okres. Z jednej strony, sklepy oferują podstawowe produkty muszą funkcjonować normalnie, z drugiej jednak muszą one podejmować działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom. Wiele sieci zdecydowało się na skrócenie godzin otwarcia swoich placówek. Zobacz, jak możesz zrobić zakupy w poszczególnych sklepach.

Dyskonty i markety muszą pozostawać otwarte, a ich pracownicy, w tym trudnym okresie, nadal muszą normalnie pracować. Niezwykle ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno zatrudnionym jak i klientom. W sklepach montowane są specjalne szyby oddzielające kasjerów od konsumentów, w a kolejce do kas należy zachować właściwą odległość. Niektóre sieci, jak między innymi Biedronka, wprowadziły prace zmianową i dodatkowe przerwy techniczne w ciągu dnia.

Czytaj również: Koronawirus w Polsce. Płyn do dezynfekcji w Lidlu!

Wiele placówek zdecydowało się również zmienić godziny otwarcia. Początkowo ten krok podjęły dyskonty, a później również hipermarkety. Sieci podkreślają, że takie działania są ukłonem w stronę pracowników, jest wtedy również więcej czasu na dokładne mycie i dezynfekcję powierzchni lokalu. Według wytycznych rządu, w godzinach 10:00 - 12:00 zakupy będą mogły robić jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W weekendy zamknięte będą również markety budowlane. 

Nowe godziny otwarcia sklepów:

- Biedronka - 8.00 - 20.00 

- Lidl - do 21.00 

- Żabka - 7.00 - 22.00 

- Carrefour - do 20.00

- Auchan - do 21.00 

- Kaufland - 7.00 - 21.00 

Sprawdź także: Kiedy część firm planuje zwolnienia, oni zatrudniają

W mediach pojawiły się także informację, że rząd tymczasowo zniesie zakaz handlu w niedziele. Jadnak jak powiedziała PAP, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zaproponowany przez rząd pakiet pomocy przedsiębiorcom nie zakłada żadnych zmian w tym zakresie. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze