Sprawdź, czy dostałeś 250 zł. Pieniądze z PPK już na kontach

2020-02-03 14:10
banknot
Autor: _Alicja_/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Pracownicy, którzy przez pełne trzy miesiące odkładali pieniądze na Pracownicze Plany Kapitałowe, załapali się na miły prezent. Otrzymali wpłatę powitalną, czyli okrągłe 250 zł netto.

Dla pracowników największych firm minął pierwszy kwartał programu. Jeżeli przez ten czas na rachunek pracownika co miesiąc trafiały przelewy, otrzyma on od jednorazową wpłatę powitalną, czyli wysokości 250 zł. Nie ma znaczenia jakie kwoty wpłacał. Środki trafią bezpośrednio na rachunek w instytucji finansowej w terminie 30 dni po zakończeniu kwartału, w którym spełniono warunek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Patryk Jaki porzucił Polskę NA DOBRE? Nie ma gdzie wracać

Aby dowiedzieć się czy otrzymaliśmy wpłatę powitalną oraz czy pracodawca w ogóle przekazuje środki na PPK musimy sprawdzić stan swojego rachunku. Kiedy nasz pracodawca dołączył do PPK, otworzono dla nas prywatny, imienny rachunek. Niezależnie od tego, z którą instytucją finansową współpracuje nasz zakład, mamy możliwość sprawdzenia stanu konta przez internet. Dokładny sposób logowania zależy od instytucji, ale w praktyce nie różni się od sposobu, w jaki na co dzień korzystamy z bankowości elektronicznej. Po zawarciu umowy, instytucja w pakiecie powitalnym przekazała nam informacje (login i hasło oraz adres internetowy) o dostępie do rachunku.

CZYTAJ TAKŻE: Umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło 2020. Co ci przysługuje?

W ten sposób sprawdzimy nie tylko, czy otrzymaliśmy wpłatę powitalna, ale także możemy monitorować czy nasz pracodawca opłaca nasze składki. Warto pamiętać, że wpłaty pracodawcy są obowiązkowe, a jeśli firma nie wywiązuje się z tego obowiązku czeka ją grzywna.

Ile pieniędzy trafia na rachunek PPK?
Autor: SE.pl Ile pieniędzy trafia na rachunek PPK?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze