Sprawy urzędowe załatwisz przez PACZKOMAT! Bezpieczne nadawanie dokumentów i brak kolejek

2020-08-06 12:07 Karolina Januszek
Gorzów paczkomaty
Autor: Materiały Prasowe UM Gorzów Prezydent Gorzowa wypróbował działanie paczkomatów.

Pandemia COVID-19 nauczyła nas zupełnie innego podejścia do wielu z naszych codziennych nawyków. Nauczyliśmy się, że część spraw da się załatwić przez internet, a do kontaktów z urzędami i bankami nie jest potrzebna wizyta w placówce. W Krakowie podsumowano właśnie miesiąc wykorzystywania paczkomatów, za pomocą których można załatwiać sprawy na linii petent – urzędnik.

W Krakowie na początku lipca zdecydowano się na uruchomienie „urzędowych paczkomatów”. Wprowadzenia takiego rozwiązywania było podyktowane przede wszystkim zagrożeniem epidemicznych i chęcią ograniczenia kontaktów pomiędzy petentami a urzędnikami. Jak podał urząd miejski w Krakowie przez pierwszy miesiąc działania paczkomatów skorzystało z nich 350 mieszkańców. W mieście obecnie działają trzy takie automaty.

Czytaj również: Zakupy 2020. Jakich internetowych sklepów jest w Polsce najwięcej?

Maciej Nazimek, zastępca dyrektora Wydziału Ewidencji Pojazdów w Krakowie cytowany przez serwis portalsamorzadowy.pl przyznał, że jeśli inne wydziały przyłączą się do inicjatywy to w mieście powstanie więcej takich paczkomatów. Obecnie właśnie automat obsługuje w Krakowie tylko jeden wydział. Za jego pośrednictwem można między innymi otrzymać tablicę rejestracyjną na bagażnik, wymienić dowód rejestracyjny (z powodu braku miejsca na wpis z badania technicznego), otrzymać wtórnik prawa jazdy czy dowód rejestracyjny lub otrzymać profil kandydata na kierowcę. Z podobnych rozwiązań wcześniej korzystały już Gorzów Wielkopolski, Nowy Targ i Kalisz.

Sprawdź także: Refundowane szczepionki na grypę. Warto się zaszczepić przed drugą falą koronawirusa

Nie będzie asfaltu na zjeździe przy Bulwarach Wiślanych w Krakowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze