Sprzedawali zabytkowe auta, które nie istniały [GALERIA]

2018-04-03 15:14

CBŚP zatrzymało sześć osób, które miały oszukiwać na sprzedaży i renowacji zabytkowych samochodów. Straty oszacowano na miliony złotych.

Grupa mogła działać od 2015 do 2018 roku na terenie woj. podkarpackiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego – czytamy w komunikacie prasowym policji. Podejrzani zawierali umowy dotyczące renowacji zabytkowych samochodów znanych marek, z których – jak twierdzi CBŚP – nie zamierzali później się wywiązywać.

ZOBACZ: Seksistowska wpadka na stronie Fiata [ZDJĘCIA]

Klienci mieli otrzymywać fałszywe zdjęcia, na których oszuści prezentowali postęp prac remontowych. Faktycznie zaś samochody trafiać miały na sprzedaż. Wartość jednego auta zwykle wynosiła ponad 150 tys. złotych. Łączne straty oszacowano na co najmniej 3,5 mln złotych.

Zatrzymani mieli oszukiwać zarówno Polaków, jak i mieszkańców innych krajów europejskich. Specjaliści fałszowali dokumenty i karoserie samochodów, dzięki którym rejestrowali samochody i uzyskiwali karty ewidencyjne ruchomych zabytków techniki. Później grupa miała oferować auta kilku chętnym naraz, a ci wpłacali ogromne zaliczki na zakup samochodów i ich odrestaurowanie.

ZOBACZ: Legendarne marki PRL. Każdy kojarzy te klasyki

Jak informuje policja, udało się odzyskać mienie w postaci m.in. zabytkowych samochodów i części do ich renowacji, na łączną kwotę około 627 tys. złotych.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze