Elon Musk

i

Autor: WIN MCNAMEE/Getty AFP/East News

Starcie miliarderów. Bill Gates pobity przez Elona Muska. Zmiana na liście najbogatszych ludzi na świecie

2020-11-24 12:06

Elon Musk ma ogromne powody do zadowolenia. Wartość jego firmy Tesli - notowanej na giełdzie, rośnie jak drożdżach. Dzięki wzroście wartości rynkowej do 127,9 mld dolarów amerykańskich (ok. 575 mld złotych), Musk wskoczył na drugie miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Tym samym wyprzedził twórcę Microsoftu Billa Gatesa, który spadł na trzecią pozycję.

Jeff Bezos, Elon Musk i Bill Gates - tak wygląda aktualnie czołówka listy najbogatszych ludzi na świecie. Wieloletni lider rankingu spadł już na najniższe miejsce podium Listy Miliarderów Bloomberga. Założyciela Microsoftu wyprzedził twórca Tesli produkującej elektryczne pojazdy, której rynkowa wartość jeszcze na początku tego roku wynosiła niespełna 30 mld dol. Teraz szacowana jest na blisko 128 mld dol.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe emerytury od 1 grudnia 2020! ZUS zawiesza i wstrzymuje wypłaty rent i emerytur

Hotplota.pl: Elon Musk tuli syna; Angelina wraca do Colina; prawdziwe włosy gwiazdy Przyjaciół

Współzałożyciel Microsoftu w przeszłości przez wiele lat był na szczycie zestawienia, dopóki w 2017 roku nie wyprzedził go obecny lider rankingu, Jeff Bezos, założyciel i szef Amazon.com, który posiada aktywa warte 182 mld USD. Majątek Gatesa wynosi 127,7 mld USD. Byłby większy, gdyby miliarder nie przekazywał pieniędzy na cele charytatywne. Od 2006 roku to kwota ponad 27 mld USD - podaje "Puls Biznesu".

Zobacz! Wielka Gala rozdania Złotych Laurów! BĄDŹCIE TAM Z NAMI!

Więcej na gala.superbiznes.se.pl

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze