TAURON logo

i

Autor: tauron.pl TAURON logo

TAURON Junior Cup

Startuje turniej piłkarski TAURON Junior Cup. Wielkie święto młodych piłkarzy

2022-10-04 16:29

Już po raz czwarty nasz energetyczny lider zaprasza dzieci do sportowego świętowania Dnia Niepodległości podczas turnieju piłkarskiego TAURON Junior Cup. Już w październiku na boiskach w Siemianowicach Śląskich, Krakowie i Wrocławiu odbędą się regionalne eliminacje. Wielki finał zaplanowany jest na 11 listopada, który odbędzie się w krakowskiej TAURON Arenie.

TAURON Junior Cup startuje po raz czwarty

W tegorocznym turnieju zmierzy się sto drużyn młodych piłkarzy z obszaru działania Grupy TAURON - od Zgorzelca po Gorlice. Do rywalizacji staną dzieci z roczników 2013, 2014 i 2015. Udział w turnieju jest bezpłatny. Tegoroczne eliminacje odbędą się: dla województwa śląskiego 8 października w Siemianowicach Śląskich, dla województwa małopolskiego 15 października w Com-Com Zone Nowa Huta w Krakowie i 22 października dla województw opolskiego i dolnośląskiego we wrocławskiej Hali Orbita. Z każdego z turniejów eliminacyjnych awans do Wielkiego Finału uzyska 8 najlepszych drużyn. Finał - 11 listopada  w krakowskiej TAURON Arenie. 

- "Poprzez takie przedsięwzięcia jak TAURON Junior Cup chcemy zaszczepić młodym ludziom wartości, na których zbudowany jest współczesny patriotyzm – poczucie wspólnoty czy odpowiedzialności za siebie i innych. Wartości te szczególnie zyskują na znaczeniu w czasach wojny wywołanej przez Rosję i związanych z nią kryzysów, które dotykają naszego społeczeństwa" – mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia

 TAURON Junior Cup - nagrody pieniężne dla zwycięskich drużyn

Zespoły zajmujące miejsca na podium każdorazowo liczyć mogą na atrakcyjne nagrody, które finansuje partner wydarzenia czyli Fundacja TAURON. Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymają nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10 tys. zł, zaś z trzeciego – 5 tys. zł. W tym roku, na uczestników TAURON Junior Cup czekać będzie jeszcze więcej emocji – również za sprawą nagród. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę. Patronem honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki oraz Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. Rozgrywki organizowane są we współpracy z Fundacją TAURON oraz ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

Sonda
Czy lubisz piłkę nożną?
Kongres 590 - Patryk Demski, wiceprezes Tauron | Pieniądze To Nie Wszystko Extra
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze