Wedel

i

Autor: materiał archiwalny

Strajk Kobiet. Wedel wsparł protestujących. Awantura o ptasie mleczko i torcik wedlowski

2020-10-30 10:43

Wedel, producent popularnych słodyczy takich jak ptasie mleczko, torcik wedlowski, batony Pawełek zasygnalizował na Twitterze, że jego pracownice mogą zamanifestować swoje poparcie dla strajku kobiet poprzez nieobecność w pracy. Po wpisie na fabrykę słodkości wylała się fala hejtu.

Strajk kobiet trwa. Na dzisiejsze, piątkowe popołudnie znów zapowiadane są protesty w całym kraju. Inicjatywę popiera wiele firm. Okazuje się, że po tym, kiedy opublikują swoje stanowisko, natychmiast wylewa się na nie fala hejtu. Taki los spotyka znanego  producenta słodyczy firmę Wedel. Na Twitterze firmy pojawił się następujący wpis: "U wielu osób decyzja TK wywołała potrzebę manifestacji opinii. Wedla tworzą ludzie różniący się światopoglądami. To sfera prywatna, jednak ze względu na skalę zainteresowania protestem #Nieidziemydopracy, przypomnieliśmy pracownikom zasady bezpieczeństwa i korzystania z absencji". Na  komentarze nie trzeba było długo czekać. Wielu konsumentów po takim wpisie postanowiło natychmiast zmienić swoje zwyczaje żywieniowe i ostentacyjnie ogłosiło, że już nigdy, ale to przenigdy nie zjedzą nawet kawałeczka kosteczki ptasiego mleczka czy czekolady. Swoje opinie wyrazili również znani komentatorzyi celebryci, m.in. Tomasz Lis, Michał Karnowski, Zuzanna Dąbrowska.

Przypomnijmy, po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał ustawowy zapis zezwalający na dokonanie aborcji w przypadku poważnego uszkodzenia płodu, za niezgodny z Konstytucją RP, wybuchła fala protestów. 

Zobacz: Pracownik jest podstawą każdego przedsiębiorstwa

Protest w Zielonej Górze
Najnowsze