Uber

i

Autor: materiały prasowe Uber

Sylwester 2020. Czy można zmówić Ubera. Czy działa Uber?

2020-12-31 5:58

Tegoroczny Sylwester upłynie pod znakiem koronawirusa i obostrzeń. Jednym z dotkliwych ograniczeń jest zakaz przemieszczania się. A co z kursami Uberem? czy popularny przewoźnik będzie pracować 31 grudnia 2020 r.?

Uber, firma technologiczna, która oferuje przewóz osób za pośrednictwem aplikacji, łącząc kierowców z pasażerami to niewątpliwie konkurencja dla tradycyjnych taksówek. Jak Uber będzie pracować w Sylwestra 2020? Czy na Sylwestrową zabawę będzie można dojechac Uberem?

Wszyscy ci, którzy kiedykolwiek próbowali zamówić Ubera wieczorem lub w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia wiedzą, że często może to graniczyć z cudem: tzw. mnożnik cen idzie w górę jak szalony, ponieważ zainteresowanie użytkowników powrotem do domu jest największe ze wszystkich dni w roku. Dodatkowo, w 2020 roku w życie wchodzą obostrzenia, które utrudniają przemieszczanie się. Jak tego dnia będzie pracować Uber?

Według "Gazety Wyborczej" Uber wysłał do klientów informację, że normalnie działa w Sylwestra. - Zamawiaj przejazdy w dowolnych przypadkach i podróżuj bezpiecznie - napisano w wiadomości.

Czterodniowy tydzień pracy. To już przesądzone

Protest taksówkarzy w Rzeszowie. Na ulice miasta wyjechało kilkadziesiąt taksówek

Warto pamiętać, że gdy zapotrzebowanie na przejazdy jest wysokie, opłaty są tymczasowo zwiększane. Firma podaje, że płaty mogą wzrosnąć, a czas oczekiwania wydłużyć się w godzinach od północy do 3 rano. To oznacza, że do domu bardziej opłaca się wrócić albo przed północą, ale nad ranem. To może oznaczać, że zwykła taksówka okaże się tańsza niż przejazd Uberem z nieznajomym. 

Sonda
Co najczęściej wybierasz?
Najnowsze