Szef Amazona najbogatszym człowiekiem na świecie

2017-11-26 13:53
Jeff Bezos
Autor: East News Jeff Bezos

Jeff Bezos na Black Friday zarobił sto miliardów dolarów. Wartość jego majątku skoczyła do stu miliardów dolarów. A to znaczy, że przegonił Billa Gatesa (62 l.) i został najbogatszym człowiekiem na świecie.

Jeff Bezos Black Friday 2017 będzie wspominał z rozrzewnieniem. Dzięki ostatniemu piątkowi stał się bowiem najbogatszym człowiekiem na świecie. Po wielkich zakupach, jakie klienci zrobili w należącym do amerykańskiego biznesmena internetowym sklepie Amazon, gwałtownie wzrosły ceny jego akcji.

Zobacz też: 50 NAJBOGATSZYCH POLEK. Sprawdź, kto ma największy majątek [GALERIA]

Akcje firmy zwiększyły się o 18 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jak podaje Bloomberg tylko w Black Friday wartość akcji Bezosa wzrosła o 2,3 mld dolarów.

W rezultacie fortuna biznesmena urosła do stu miliardów dolarów! Tym sposobem przegonił on Billa Gatesa, znajdującego się na pierwszym miejscu oficjalnego rankingu najbogatszych ludzi świata magazynu Forbesa. Fortunę Gatesa szacuje się obecnie na 86 miliardów dolarów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze