Szlachetna Paczka

i

Autor: Aneta Rejczyk- Matysiak

Szlachetna Paczka wystartowała. Pomóż innym! Jak wesprzeć Szlachetną Paczkę?

2020-11-14 15:25

W sobotę wystartowała 20. edycja Szlachetnej Paczki. To jedyne na taką skalę wydarzenie, które może pomóc najuboższym rodzinom z całej Polski. Na stronie akcji pojawiła się już baza rodzin, które można wesprzeć. Wystarczy wybrać rodzinę, której chce się sprezentować paczkę, przygotować ją i skontaktować się z wolontariuszami akcji, a oni przekażą ją rodzinie.

Szlachetna Paczka działa od 2000 r. i pomaga tysiącom rodzin rocznie. W samym 2019 roku paczki dostarczona do ponad 14,5 tysiąca rodzin, a łączną wartość paczek oszacowano na niemal 46 milionów złotych. W tym roku pomoc jest na wagę złota, bo wiele rodzin w 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 dotknął kryzys gospodarczy. W tym roku Szlachetna Paczka obrała sobie za hasło swojej kampanii „Czym jest szczęście?”.

- Dla seniorki Józefy to życie, w którym już nigdy nie musiałaby wybierać – jedzenie czy leki. Pani Maria byłaby szczęśliwa, gdyby jej chory syn przespał choć jedną noc. W rodzinie pani Edyty szczęście przybiera postać ciepłych, zimowych butów dla dzieci. To właśnie te wzbudzające refleksje odpowiedzi stały się fundamentem dla hasła, key visuali i spotów tegorocznej kampanii, zwracając uwagę, że to, co dla wielu z nas jest w zasięgu ręki, dla innych może być szczytem pragnień, definicją pełnego szczęścia - zapewniają organizatorzy Szlachetnej Paczki. 

Jesteśmy gotowi do niestandardowych działań

W akcji nie chodzi tylko o dawanie rzeczy tzw. krótkotrwałych jak jedzenie czy ubrania. Wiele rodzin nie posiada w swoich domach kuchenki gazowej czy lodówki, a nawet garnków. Jak pomóc potrzebującym rodzinom i dołączyć się do akcji? Wskazówki podano na stronie na Facebooku akcji.

Od 14 listopada można wybrać na stronie www.szlachetnapaczka.pl rodzinę, dla której zrobicie paczkę. Potrzeby każdej rodziny są dokładnie opisane, nie będziecie mieli problemów z zastanawianiem się, co ma się znaleźć w paczce. Do każdej rodziny przypisany jest Wolontariusz, który w razie potrzeby, na pewno pomoże i doradzi, a kiedy już zbierzecie potrzebne rzeczy, 12 i 13 grudnia dostarczacie je do lokalnego magazynu PACZKI, z którego Wolontariusze dostarczą je do konkretnych rodzin. Te dwa dni to #WeekendCudów. Do paczek nie wkładamy używanych rzeczy, chyba że są w idealnym stanie. Paczki najlepiej przygotować w kilka, kilkanaście osób - z rodziną, ze znajomymi, ze znajomymi z pracy, czy uczelni. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze