500 plus 2021

i

Autor: Shutterstock 500 plus 2021

Szokujące informacje o 500 plus! Fala fake-newsów na temat programu. Nie daj się nabrać

2021-01-13 15:29

Koniec 500 plus przez koronawirusa. Zawieszenie programu "Rodzina 500 plus" na czas kryzysu gospodarczego. Pieniądze z 500 plus tylko dla pracujących Polaków. To tylko część z nieprawdziwych informacji jakie w ostatnim czasie pojawiały się na temat popularnego programu rządowego. 500 plus stał się już fundamentem wsparcia polskich rodzin i chociaż przechodzi drobne zmiany, to jego funkcjonowanie nie jest zagrożone.

Koniec 500 plus? Nic na to nie wskazuje

Program „Rodzina 500 plus” cieszy się dużym poparciem i uchodzi za jeden z największych sukcesów rządu PiS. Choć przeciwnicy wypłacania comiesięcznych świadczeń na dzieci mówią o „rozdawnictwie” czy „kupowaniu głosów”, a według statystyk po wprowadzeniu programu z rynku pracy „wyparowały” setki tysięcy kobiet, to nie ma wątpliwości, że program 500 plus jest potrzebny. Niemal całkowicie doprowadził do likwidacji ubóstwa wśród dzieci i wspomaga miliony Polaków.

Wprawdzie 500 plus - pomimo pierwotnych zapowiedzi rządu Beaty Szydło sprzed 5 lat, w praktycznie żadnym stopniu nie przyczynił się do poprawy sytuacji demograficznej w Polsce. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku - początkowo od drugiego dziecka w rodzinie. Jedynie nieliczni i najubożsi Polacy mogli liczyć na 500 plus na wszystkie pociechy. Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. 

500 plus: Ważna zmiana od lutego. Pamiętajcie o tym, bo stracicie pieniądze

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

Oszuści i naciągacze nie śpią

Od początku funkcjonowania programu pojawiały się sygnały o osobach, które próbowały wyłudzać pieniądze lub oszukać tych, którzy otrzymywali 500 plus. Jedną z metod oszustów było pobieranie opłaty za pomoc przy wypełnieniu formularza. Urzędnicy przypominają, że wnioskowanie o świadczenie wychowawcze jest bezpłatne.

Pod koniec pandemicznego 2020 roku pojawiały się fake newsy głoszące koniec 500 plus ze względu na ogromne koszty programu. Informacja miała zostać uwiarygodniona przez sfałszowany komunikat Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, który rzekomo miał rzekomo uzasadniać swoją decyzję wzrostem kosztów spowodowanym pandemią koronawirusa - podaje wyborcza.biz.

Błyskawicznie resort rodziny zdemaskował oszustów i zdementował te rewelacje. – W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej nie trwają żadne prace, które zmieniałyby zasady wypłaty świadczenia wychowawczego 500 plus. W budżecie na 2021 r. zabezpieczono środki na ten cel – poinformowało MRPiS.

Marek Zuber: Przed nami ciągły wzrost cen i opłat [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze