800 plus

i

Autor: Marek Zieliński / Super Express; Shutterstock

800 plus

Nie będzie 800 plus? Szokujące słowa minister Maląg! O co chodzi?

2023-05-16 9:08

Podniesienie świadczenia 500 plus do 800 zł od stycznia 2024 r. to jedna zapowiedzi, którą przedstawił podczas weekendowej konwencji partii rządzącej prezes PiS Jarosław Kaczyński. W odpowiedzi Donald Tusk stwierdził, aby wprowadzić świadczenia już od 1 czerwca. Propozycję przewodniczącego PO skomentowała w Porannej rozmowie w RMF FM minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

"Od nowego roku program 500 Plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus" – oświadczył w niedzielę Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że będzie to kontynuacja i rozwijanie świadczeń skierowanych do rodzin. W odpowiedzi na to lider PO Donald Tusk zaproponował, by wprowadzić tę zmianę już 1 czerwca tego roku, na Dzień Dziecka. - Proponuję - i to jest to moje "sprawdzam" wobec Jarosława Kaczyńskiego - żebyśmy przyjęli w głosowaniu decyzję o waloryzacji 500+ przed wyborami tak, żeby stała się ona faktem w Dniu Dziecka, 1 czerwca, a nie na Sylwestra 2024 - powiedział w poniedziałek lider PO Donald Tusk.

"Kuglarstwo Donalda Tuska już wszyscy znamy. Miał swoje pięć minut, rządził osiem lat krajem, jakoś polskie rodziny nie mogły tego odczuć pozytywnie, a raczej sytuacja się pogarszała" - mówiła Marlena Maląg w Porannej rozmowie w RMF FM z Robertem Mazurkiem. Jak stwierdziła minister polityka rządu jest "przemyślana, konsekwentna i ten plan realizacji od 1 stycznia jest najbardziej optymalny". - Od 1 stycznia dlatego, że tak mamy zaplanowane w planie budżetowym - powiedziała Maląg.

Sonda
Jak oceniasz zmiany w programie 500 plus?
EKG 2023: Adam Manikowski
Najnowsze