praca

i

Autor: Canva

Prawda wyszła na jaw

Szokujący raport o Polakach w pracy. Brak motywacji i ostre nerwy

2023-11-10 15:52

Jacy są Polacy w pracy? Okazuje się, że nie jest z nami najlepiej. Najnowszy globalny raport Gallup Institute pokazuje, że Jesteśmy sfrustrowani i niezaangażowani w pracę. Jak sytuacja wygląda w innych krajach Europy? Gdzie pracownicy czują się lepiej i tym samym dają z siebie więcej w pracy?

Polacy w pracy. Raport 2023

Instytut Gallupa opublikował  najnowszą edycję swojego dorocznego raportu poświęconego rynkowi pracy zatytułowanego „State of the Global Workplace 2023”. Raport, omawiamy przez "Rzeczpospolitą", pokazuje kondycję psychiczną pracowników w krajach z całego świata - w tym także w Polsce. Okazuje się, że w Polsce mamy jeden z najniższych w Europie poziomów zaangażowania w pracę. To porażająca informacja. Okazuje się również, że polscy pracownicy borykają się z wysokim poziomem stresu, a nawet złości. Co się dzieje w polskich firmach, że pracownicy tak się zachowują i tak źle się w nich czują?

Polskie firmy mają jeden z najniższych na świecie poziomów zaangażowania pracowników. Wykazało je zaledwie 14 procent respondentów z Polski – pod tym względem jesteśmy w ogonie Europy. Co ciekawe, za nami pod tym względem znalazły się takie państwa jak Grecja, Hiszpania, Wielka Brytania, Austria, Szwajcaria. Raport pokazuje, że Europejczycy, w tym i Polacy, są niezaangażowani w pracę, ale jednocześnie pomimo gniewu, niezadowolenia i wielu ofert pracy na rynku, nie chcą jej zmieniać. Złość na co dzień odczuwa w pracy niemal co czwarty Polak badany przez Gallup Institute, to aż o dziewięć punktów procentowych więcej niż w przypadku statystycznego Europejczyka. Pod tym względem wyprzedzają nas tylko mieszkańcy Bośni i Hercegowiny, Malty, Słowacji, Macedonii i Czarnogóry. Najrzadziej gniew w pracy odczuwają Finowie, Islandczycy, Estończycy, Norwegowie czy Portugalczycy.

WIELKI QUIZ na 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Ile wiesz o odzyskaniu niepodległości przez Polskę?

Pytanie 1 z 10
Po ilu latach Polska odzyskała niepodległość w 1918 r.?
Ojcowie Niepodległej. Od idei ku Polsce z krwi i kości
Pieniądze to nie wszystko Waldemar Buda

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze