Piaskownica w ogrodzie

i

Autor: GettyImages

Szukasz pracy? Opiekunki do dzieci mogą liczyć na zawrotną pensję!

2020-10-20 13:57

Jeszcze podczas wiosennego lockdownu rynek niań praktycznie zamarł. Teraz sytuacja jest odwrotna. Jak podaje money.pl opiekunki są pilnie poszukiwane przez zapracowanych rodziców, a co za tym idzie stawki za ich usługi rosną. W stolicy pensja cztery tysiące brutto staje się nowym standardem.

- Wrzuciłam ogłoszenie, a już rodzice się zgłaszają. Chyba widmo kolejnego lockdownu rzeczywiście ich przestraszyło. I nie bardzo chcą pracować przez kolejne miesiące z płaczącymi dziećmi obok - mówi w rozmowie z Money.pl opiekunka z Warszawy. Jak wynika z obserwacji stołecznych agencji specjalizujących się w doborze kandydatek na stanowiska opiekunek dziecięcych, rynek ten bardzo się umacnia. Około 90 proc. zapytań ze strony rodziców dotyczy niań na połowę etatu.

Jest praca w Przemyślu. Szwalnia szuka tapicerów i szwaczek

Rodzice gotowi są zapłacić spore kwoty, aby pomóc im w domowych obowiązkach. Cztery, pięć, a nawet sześć tysięcy złotych brutto przestaje już dziwić. Nie tylko Warszawa proponuje takie stawki. Podobne oferty składają rodzice w pozostałych dużych miastach. Niektóre opiekunki żądają nawet 35 zł za godzinę swojej pracy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Branża turystyczna w coraz gorszej sytuacji? Ogromne długi

Wraz z drugą fazą pandemii widoczny stał się również trend na... guwernantki - czyli specjalistki od edukacji domowej. Jeśli taka opiekunka ma doświadczenie i wykształcenie pedagogiczne, może oczywiście zarobić znacznie więcej niż niania bez takiego przygotowania.

Bezpieczny sposób płacenia za nieruchomość - rady notariusza
Najnowsze