Szukasz pracy? Sprawdź ile zarabiają kasjerzy w Kauflandzie, Biedronce i Lidlu

2020-12-28 17:04
Lidl
Autor: Shutterstock Lidl

Pandemia koronawirusa zatrzęsła rynkiem pracy. Wiele osób zostało zwolnionych, a jeszcze więcej straciło część wynagrodzenia. W tym okresie niemal każdy przeszukuje ogłoszenia o pracę, szukając stabilniejszego i lepiej opłacanego zawodu. Co ciekawe, nie wiele powodu do narzekania mają pracownicy sklepów. Ile zarabiają kasjerzy w Kauflandzie, Biedronce i Lidlu?

Kryzys spowodował także, że zwolnieni przez inne firmy pracownicy, szturmem wysyłają CV do dyskontów. Nic w tym dziwnego, ponieważ sklepy co chwilę zachęcają Polaków do podjęcia pracy w swoich dyskontach obiecując wyższe pensje.Wiodące sieci handlowe w Polsce co chwilę ogłaszają podwyżki dla swoich pracowników. Podczas epidemii obsługa dyskontów nie tylko ma natłok obowiązków, ale i w związku ze wzmożonym ruchem dostaje premie. Okazuje się, że w na kasie w 2021 roku można sporo zarobić. O jakich kwotach mowa?

Kaufland w Polsce zatrudnia ponad 15 tys. osób, które pracują w 200 sklepach sieci. W Kauflandzie zarabia się od 3200 a 3900 zł brutto miesięcznie. To nie wszystko, dodatek za frekwencję wynosi 400 zł. Stawki wynagrodzeń aktualizowane są co roku. Przedstawiciele firmy przekonują, że chcą wypracować rozwiązania rynkowo konkurencyjne i atrakcyjne dla pracowników, ale także realne i ekonomicznie uzasadnione dla pracodawcy.

Poza tym pracownicy Kaufland otrzymują benefity, takie jak paczki na Boże Narodzenie i Wielkanoc, urlop sabbatical, urlop regeneracyjny oraz zapomogę w trudnych sytuacjach życiowych.

Kaufland – WIELKIE promocje na Sylwestra! Kurczak za 4zł, banany za 2 zł, piwo gratis [GALERIA]

Zatrzymany 38-letni sprawca ugodzenia nożem pasażera miejskiego autobusu w Krakowie

Od stycznia wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka będą wyższe. Każdy dostanie podwyżkę rzędu 200 zł brutto miesięcznie. Jak podaje Biedronka, od stycznia 2021 r. osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na najpopularniejszym stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogły zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3250 zł do 3600 zł brutto w przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce, wysokość miesięcznych zarobków od stycznia 2021 r. wyniesie od 3400 zł w mniejszych miejscowościach do 3850 zł brutto w największych miastach. Pracownicy sieci Biedronka mogą otrzymać też miesięczną premię uznaniową.

Pracownicy Lidla  zarabiają od 3 400 zł brutto do 4 150 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy mają gwarantowany wzrost płacy od 3 500 zł brutto do 4 350 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 700 zł brutto do 4 600 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia. Stawki brutto obejmują wynagrodzenie zasadnicze wraz z premią za obecność oraz dodatkami za pranie i używanie odzieży roboczej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze