Laptop

i

Autor: Pixabay

Szukasz pracy? To zły moment - liczba ofert DRASTYCZNIE spadła!

2020-11-12 14:54

Pracodawcy w Polsce opublikowali w październiku 240,3 tys. nowych ofert pracy, czyli o jedną piątą mniej niż w analogicznym miesiącu przed rokiem - wynika z raportu Grant Thornton. Jak podaje Money.pl spośród dużych miast sytuacja najgorzej wygląda w Poznaniu.

"Poprawa sytuacji na rynku pracy w Polsce nie trwała długo. Choć we wrześniu 2020 roku liczba nowych ofert pracy publikowanych przez polskich pracodawców wróciła już niemal do stanu sprzed pandemii, październik wyhamował tę pozytywną tendencję" - wynika z raportu Grant Thornton "Rynek pracy w czasie COVID-19".

Jest praca w Przemyślu. Szwalnia szuka tapicerów i szwaczek

Nowych ofert w październiku było 64,6 tys., czyli 21 proc. mniej niż w analogiczny miesiącu w ubiegłym roku. Oznacza to, że sadek pogłębił się - jeszcze we wrześniu wynosił jedynie niecałe 10 proc. Z raportu wynika, że sytuacja nadal nie jest tak zła, jak na wiosnę, kiedy spadki liczby ofert pracy w ujęciu rocznym sięgały 50 proc. Nie można jednak wykluczyć, że w najbliższych miesiącach - w reakcji na kolejne restrykcje oraz pogorszenie nastrojów konsumenckich - spadki mogą się pogłębiać.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Wystawiłeś fakturę? Nie dostaniesz zasiłku!

Wśród 10 dużych polskich miast najgorzej sytuacja wygląda w Poznaniu. Od początku badania notuje się tam największe spadki liczby nowych ofert pracy. W październiku ich liczba w Poznaniu spadła o 59 proc. rok do roku, w Katowicach - o 51 proc., a w Gdańsku - o 35 proc. Wśród 10 dużych aglomeracji najmniejszy spadek zanotowała Warszawa - o 24 proc.

Najnowsze