Pieniądze - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego (WMARR) anulowała nabór wniosków na granty dla mikro i małych przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa.

Szumowski ma kontrakt na miliard złotych! Zarabia na lekach

2020-11-06 11:55

Polska spółka technologiczna OncoArendi podpisała umowę na około 1,4 mld zł. na sprzedaż leków z chitynaz. To cząsteczki, które mają pomóc w walce z włóknieniem płuc, czy astmą. Jak dowiedział się Money.pl kupującym jest belgijska spółka. Udziały w OncoArendi ma m.in. Marcin Szumowski.

Dotąd o spółce Marcina Szumowskiego głośno było głównie z racji jego brata - byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jeszcze w czwartek OncoArendi wyceniane było przez warszawską giełdę na około 250 mln zł., a kontrakt może znacząco podnieść tę wycenę. Teoretycznie umowa z belgijską spółką Galapagos NV opiewać może nawet na 320 mln euro, czyli około 1 mld 443 mln zł.

Dymisja Łukasza Szumowskiego. Dlaczego odszedł?

Marcin Szumowski posiada w spółce nieco ponad 9 proc. udziałów wycenianych dotąd na ok. 22 mln zł. Jest on odpowiedzialny za m.in. rozwój spółki. OncoArendi zajmuje się poszukiwaniem i sprzedażą innowacyjnych leków. - Nasza umowa może zmienić polski rynek badań i rozwoju - powiedział Money.pl Rafał Kamiński, wiceprezes spółki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Pulsoksymetr co to jest i ile kosztuje? Rodzaje pulsoksymetrów. Który wybrać? [PORADNIK]

- Niewątpliwie mamy olbrzymią satysfakcję, z tego co udało się nam osiągnąć. Radość jest ogromna, że możemy stworzyć taki produkt - mówi money.pl Marcin Szumowski. Warto zaznaczyć, że lek może również pomóc chorym na koronawirusa.

Najnowsze