Rolnicy

i

Autor: Shutterstock, Tomasz Golla/Super Express Rolnicy

Pieniądze to nie wszystko

Szybki test wiedzy. Sprawdziliśmy, co minister Kowalski wie o zbożach

2022-09-22 18:55

Gościem programu "Pieniądze to nie wszystko" był Janusz Kowalski wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W trakcie rozmowy opowiedział o wyzwaniach związanych z nowo objętym stanowiskiem, a my skorzystaliśmy z okazji, żeby sprawdzić co wie o rolnictwie i przeprowadziliśmy mały sprawdzian. Sprawdźcie, czy minister jest w stanie rozpoznać zboża.

Pieniądze to nie wszystko: Co minister Kowalski wie o rolnictwie?

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski został wybrany na nowego wiceministra rolnictwa. O tym jakie ma pomysły na pomoc hodowcom i producentom żywności opowiedział w programie "Super Biznesu" "Pieniądze to nie wszystko". Spotkanie z nowym ministrem wykorzystaliśmy także, aby przeprowadzić krótki sprawdzian. Prowadzący program Hubert Biskupski pokazał gościowi zdjęcie przedstawiające podstawowe zboża i poprosił o identyfikację.

- Panie redaktorze, nie chcę być odpytywany ze zbóż. Od tego są specjaliści - bronił się Kowalski, ale ostatecznie zgodził się spróbować swoich sił. Pierwsze zboże zidentyfikował jako pszenicę. Niestety nie trafił, ponieważ na ekranie mogliśmy podziwiać fotografię przedstawiającą jęczmień.

- To jest test, w którym są naprawdę świetni specjaliści. Ja zajmuję się kwestiami energetycznymi, kwestiami prawnymi - wyjaśnił. Dodał, że nie będzie "strzelać", bo to byłoby nieprofesjonalne.

- A nie boi się pan takiej sytuacji, że jedzie pan na wieś, cały czas rozmawia pan z rolnikami i oni mówią: "panie Kowalski, pan nawet zbóż nie potrafi rozpoznać?" - dopytywał się prowadzący.

- Cały czas jestem z rolnikami, ponieważ walczę o polską wieś. Staram się wspierać kwestię dotyczącą budowy suwerenności energetycznej, jeśli chodzi o ciepło i energię. Polscy rolnicy dzisiaj mi mówią jasno. Chcą mieć jak najtańszą energię i nie chcą płacić tego wielkiego haraczu, który jest spowodowany przez Unię Europejską - stwierdził Kowalski. - Jestem dedykowany sprawom wsparcia polskiej gospodarki, jeżeli chodzi o ceny energii, ciepła i z tego zadania proszę mnie rozliczać - uciął.

Pieniądze to nie wszystko Janusz Kowalski

Gościem Huberta Biskupskiego w programie "Pieniądze to nie wszystko" był Janusz Kowalski, wiceminister w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W latach 2019-2021 pełnił funkcję wiceministra aktywów państwowych. Współautor biografii śp. prof. Lecha Kaczyńskiego. Wiceprezydent Opola w latach 2014-2015. Radny miasta Opola w latach 2002-2006. Były wiceprezes zarządu PGNiG i członek zarządu PWPW.

Z Hubertem Biskupskim rozmawiał na temat aktualnej sytuacji gospodarczej w Polsce i panującego w kraju kryzysu. Ponadto starał się rozwiać wątpliwości w kwestii tego "czy grozi nam głód?".

Sonda
Czy Janusz Kowalski powinien być wiceministrem rolnictwa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze