Rolnicy

i

Autor: Shutterstock, Tomasz Golla/Super Express Rolnicy

Pieniądze to nie wszystko

Szybki test wiedzy. Sprawdziliśmy, co minister Kowalski wie o zbożach

2022-09-22 18:55

Gościem programu "Pieniądze to nie wszystko" był Janusz Kowalski wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W trakcie rozmowy opowiedział o wyzwaniach związanych z nowo objętym stanowiskiem, a my skorzystaliśmy z okazji, żeby sprawdzić co wie o rolnictwie i przeprowadziliśmy mały sprawdzian. Sprawdźcie, czy minister jest w stanie rozpoznać zboża.

Pieniądze to nie wszystko: Co minister Kowalski wie o rolnictwie?

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski został wybrany na nowego wiceministra rolnictwa. O tym jakie ma pomysły na pomoc hodowcom i producentom żywności opowiedział w programie "Super Biznesu" "Pieniądze to nie wszystko". Spotkanie z nowym ministrem wykorzystaliśmy także, aby przeprowadzić krótki sprawdzian. Prowadzący program Hubert Biskupski pokazał gościowi zdjęcie przedstawiające podstawowe zboża i poprosił o identyfikację.

- Panie redaktorze, nie chcę być odpytywany ze zbóż. Od tego są specjaliści - bronił się Kowalski, ale ostatecznie zgodził się spróbować swoich sił. Pierwsze zboże zidentyfikował jako pszenicę. Niestety nie trafił, ponieważ na ekranie mogliśmy podziwiać fotografię przedstawiającą jęczmień.

- To jest test, w którym są naprawdę świetni specjaliści. Ja zajmuję się kwestiami energetycznymi, kwestiami prawnymi - wyjaśnił. Dodał, że nie będzie "strzelać", bo to byłoby nieprofesjonalne.

- A nie boi się pan takiej sytuacji, że jedzie pan na wieś, cały czas rozmawia pan z rolnikami i oni mówią: "panie Kowalski, pan nawet zbóż nie potrafi rozpoznać?" - dopytywał się prowadzący.

- Cały czas jestem z rolnikami, ponieważ walczę o polską wieś. Staram się wspierać kwestię dotyczącą budowy suwerenności energetycznej, jeśli chodzi o ciepło i energię. Polscy rolnicy dzisiaj mi mówią jasno. Chcą mieć jak najtańszą energię i nie chcą płacić tego wielkiego haraczu, który jest spowodowany przez Unię Europejską - stwierdził Kowalski. - Jestem dedykowany sprawom wsparcia polskiej gospodarki, jeżeli chodzi o ceny energii, ciepła i z tego zadania proszę mnie rozliczać - uciął.

Pieniądze to nie wszystko Janusz Kowalski

Gościem Huberta Biskupskiego w programie "Pieniądze to nie wszystko" był Janusz Kowalski, wiceminister w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W latach 2019-2021 pełnił funkcję wiceministra aktywów państwowych. Współautor biografii śp. prof. Lecha Kaczyńskiego. Wiceprezydent Opola w latach 2014-2015. Radny miasta Opola w latach 2002-2006. Były wiceprezes zarządu PGNiG i członek zarządu PWPW.

Z Hubertem Biskupskim rozmawiał na temat aktualnej sytuacji gospodarczej w Polsce i panującego w kraju kryzysu. Ponadto starał się rozwiać wątpliwości w kwestii tego "czy grozi nam głód?".

Sonda
Czy Janusz Kowalski powinien być wiceministrem rolnictwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze